سفارش طرح توجیهیصنعت خدمات

طرح توجیهی احداث بندر خشک ⭐️برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح احداث بندر خشک

طرح توجیهی احداث بندر خشک توسط کارشناسان با تجربه سایت طرح فنی به منظور ارائه روش صحیح سرمایه گذاری در این کار تهیه می شود. در واقع سرمایه گذاران می توانند از طرح توجیهی برای تسهیل موارد ادای جاری در مسیر احداث بندر خشک بیشترین بهره را ببرند.

همچنین با روند رو به رشد صنعت و بازارهای داخلی و خارجی نیاز به توسعه مسیرهای مبادلاتی امری الزامی می باشد. یکی از روش های مناسب در تسهیل این امر توسعه بنادر خشک و مسیرهای مبادلاتی در داخل و خارج از کشور می باشد. در راستای توسعه اقتصادی نیاز است تا زیرساخت ها نیز با سرعت زیادی رشد کنند و توسعه یابند. احداث بندر خشک نیز یکی از راه های تسهیل مسیرهای حمل و نقل کالا و خدمات در داخل و خارج از کشور شناخته می شود.

سرمایه گذاران می توانند با استفاده از طرح توجیهی در مسیر احداث اینگونه بنادر ورود نمایند. کارشناسان سایت طرح فنی با سابقه ای 25 ساله در زمینه امور سرمایه گذاری، امور اداری و بانکی آماده ی ارائه خدمت به سرمایه گذاران خود می باشند.

هدف از نگارش طرح توجیهی احداث بندر خشک  چیست؟

کارشناسان برای سرمایه گذاران دلایل متعددی را ذکر می نمایند که نشان دهنده ی لزوم استفاده از طرح توجیهی احداث بندر خشک می باشد. یکی از مهمترین دلایل لزوم کاربرد طرح توجیهی در زمان دریافت تسهیلات بانکی و مجوز کار می باشد. در واقع حضور در فعالیت های اقتصادی تنها منوط به دریافت مجوز کار از ارگان های صادرکننده ی آن می باشد.

وزارت صنعت و معدن یکی از بانیان اصلی در زمینه صدور مجوز برای این کسب و کار می باشد. در نتیجه سرمایه گذاران موظف هستند تا برای دریافت مجوز ابتدا درخواست خود را در این ارگانها ثبت نمایند. در مرحله بعد آنها می توانند با مراجعه به سایت های معتبر نسبت به تهیه ی طرح توجیهی اقدام نمایند.

بررسی اهمیت وجود طرح توجیهی برای اخذ مجوز

در نظر داشته باشید که طرح توجیهی احداث بندر خشک یکی از الزاماتی می باشد که سرمایه گذاران در ادامه ی مسیر احداث بندر خشک به آن نیاز دارند. در واقع با تغییرات اعمال شده در نظام بروکراسی کشور نحوه ارائه مدارک برای اثبات اهلیت سرمایه گذاران نیز تغییر نموده است.

امروزه ارگان های صادر کننده ی مجوز کار برای بررسی صلاحیت سرمایه گذاران از مدارک استدلالی مانند طرح توجیهی بیشتر بهره می برند. در اصل طرح توجیهی گزارشی موثق از شرایط مالی، دانش فنی و اشراف سرمایه گذار نسبت به شرایط احداث بندر در نظر گرفته می شود. در نتیجه کارشناسان از آن برای بررسی موارد متعددی استفاده می نمایند.

البته استفاده از طرح توجیهی تنها محدود به زمان دریافت مجوز نمی شود بلکه کارشناسان فعال در مراکز دیگری مانند بانک ها و موسسات مالی نیز از آن برای بررسی موارد متعدد مانند شرایط اقتصادی سرمایه گذاران بهره می برند. در نهایت تنها بررسی همین موارد محدود از کارایی طرح توجیهی خود نشان دهنده ی اهمیت وجود طرح در زمان احداث بندر خشک می باشد.

سرمایه اولیه برای احداث بندر خشک

در زمان احداث بندر خشک نیاز است تا سرمایه گذاران نسبت به کار اشراف کاملی داشته باشند. در واقع نقش کلیدی که این بنادر در ترانزیت کالا بازی می نمایند سبب اهمیت کاربرد آنها در فرایندهای اقتصادی شده است. این مراکز که در مسیرهای مبادلاتی جاده ای، ریلی و بندری احداث شده اند امر جابجایی کالاها را از این مسیرها سرعت زیادی می دهند.

البته به خاطر داشته باشید که برای احدث این بنادر وجود حداقل امکانات امری الزامی می باشد. سرمایه گذاران برای تامین این حداقل ها نیازمند استفاده از سرمایه های خود در این مسیر می باشند. در واقع سرمایه گذار از سرمایه های اولیه ی خود در مسیر احداث بندر خشک بیشترین استفاده را می نماید. در ادامه به طور کلی به تشریح این مطلب خواهیم پرداخت.

ماشین آلات مخصوص بندر خشک - طرح فنی

معرفی سرمایه اولیه و محل هزینه آن

همانگونه که به آن اشاره نمودیم سرمایه اولیه در مسیر احداث بندر خشک نقش مهمی را ایفا می نماید. در نتیجه همین نقش کلیدی آن در مسیر احداث بندر سبب شده است تا بررسی سرمایه یکی از مهمترین موارد در طرح توجیهی احداث بندر خشک در نظر گرفته شود.

سرمایه گذاران در اولین قدم برای احداث بندر نیاز به تامین فضایی مناسب برای احداث بندر دارند. در واقع باید به این نکته اشاره نمود که بنادر خشک مجموعه ای پیوسته از فعالیت های اقتصادی و خدماتی می باشند. ترخیص کالا و گمرک، انبار داری و دپوی بار در بندر، ارائه خدمات بازرگانی و حضور دفاتر نمایندگی کشتیرانی در این بنادر تنها بخشی از فعالیت های جاری در این بنادر می باشند.

علاوه بر تامین فضای کاربردی برای احداث بندر خشک سرمایه گذاران از سرمایه های اولیه ی خود در امور دیگری مانند تجهیز بندر استفاده می نمایند. در این مسیر سرمایه گذاران موظف می باشند تا برای کاربرد مناسب از فضا تجهیزاتی مانند ریل استاکر، امتی استاکر، ساید لیفت، لیفتراک، باسکول، دستگاه های شست و شوی کانتینری و جرثقیل های 35 تنی تلسکوپی را برای این بنادر تهیه نمایند.

کلیک کنید
طرح توجیهی احداث شرکت بازرگانی ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

هزینه ی احداث بندر خشک دومین عامل در موفقیت این فعالیت اقتصادی قلمداد می شود. در مسیر راه اندازی این کار سرمایه گذار از سرمایه های خود در جهت تامین بودجه مالی برای احداث بندر خشک استفاده می نماید. همین امر سبب شده است تا کارشناسان در طرح توجیهی احداث بندر خشک به بررسی دقیق و جزئی میزان سرمایه های مورد نیاز برای راه اندازی بندر خشک توجه ویژه ای داشته باشند.

به طور معمول طرح توجیهی در واقع گزارشی دقیق از امور مالی در زمان احداث بندر خشک می باشد. هزینه ها نیز بخش مهمی از امور مالی در زمان احداث بنادر می باشند که با میزان سرمایه دارای رابطه ی مستقیمی می باشند.

البته افزایش هزینه ها در زمان احداث بنادر خشک می تواند برای سرمایه گذاران امری نگران کننده باشد. در نهایت با شناخت هزینه ها سرمایه گذاران می توانند به طور دقیقی در امر مدیریت سرمایه ها از این آگاهی بهره ببرند.

بررسی محل هزینه سرمایه ها

سرمایه گذاران از سرمایه های خود در مسیر احداث بندر خشک حداکثر استفاده را می نمایند. تامین مالی مخارجی که در مسیر احداث اینگونه مراکز وجود دارد از طریق سرمایه های آنها محقق می گردد. در این مسیر نیاز است تا سرمایه گذار از سرمایه های خود برای تامین فضای مناسب برای احداث بندر و ایجاد تسهیلات عمرانی در آن استفاده نماید.

تهیه ی تجهیزات مورد نیاز برای بنادر خشک نیز بخش دیگری از هزینه های متحمل شده به سرمایه گذاران می باشد. در نهایت سرمایه گذار برای راه اندازی اینگونه بنادر به فضایی معادل 13 تا 20 هکتار زمین قابل کاربرد برای احداث بندر نیاز دارد. البته در زمان تهیه ی زمین سرمایه گذاران باید به نکاتی مانند در دسترس بودن مسیرهای مبادلاتی و همچنین نزدیکی به مناطق صنعتی و بازرگانی توجه داشته باشند.

در زمان احداث بندر خشک سرمایه گذاران نیاز دارند تا از چیزی حدود 104 نفر نیروی انسانی فعال و متخصص برای مدیریت مجموعه استفاده نمایند. در نهایت سرمایه گذار برای تامین مالی این هزینه ها نیاز دارد تا چیزی حدود 190 میلیارد تومان سرمایه مالی در این مسیر هزینه نماید.

راه اندازی بندر خشک - طرح فنی

برآورد میزان سود احداث بندر خشک

با توجه به آینده ی روبه رشد فعالیت های بازرگانی در داخل کشور وجود بنادر خشک در این مسیر می تواند برای رشد اقتصادی کشور نقش بسزایی را ایفا نماید. احداث بندر خشک در داخل کشور برای فعالان اقتصادی نیز دارای مزایای فراوانی می باشد.

کاهش هزینه ها یکی از مهمترین مزایایی می باشد که استفاده از بنادر خشک برای فعالان اقتصادی به همراه دارد. عدم نیاز به پرداخت حق الزحمه نمایندگان تخلیه و ارسال در بنادر ساحلی، اجتناب از پرداخت هزینه های انبار و همچنین تاخیر در تهیه ی اسناد و جریمه معطل نگه داشتن کشتی جهت تخلیه تنها بخشی از کاهش این هزینه ها می باشد.

همین موارد سبب می شود تا فعالان اقتصادی تمایل بیشتری در حضور در بنادر خشک برای جابجایی محموله های خود داشته باشند. همچنین مطالعه بازار رقبایی که در این کسب و کار سرمایه گذاری نموده اند نشان دهنده ی بازار مناسب این فعالیت اقتصادی می باشد. در نهایت سرمایه گذاران با ورود به این کسب و کار می توانند شاهد سودآوری قابل توجه در این زمینه کاری باشند.

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای احداث بندر خشک

  • ریل استاکر
  • امتی استاکر
  • ساید لیفت
  • لیفتراک
  • باسکول
  • دستگاه های شست و شوی کانتینری
  • جرثقیل های 35 تنی تلسکوپی
کلیک کنید
طرح توجیهی احداث ترمینال کانتینری ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

بررسی توجیه پذیری اقتصادی احداث بندر خشک

در زمان بررسی توجیه پذیری اقتصادی کسب و کارها موارد متعددی توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد. هزینه ها، نقاط سر به سر، نقاط سوددهی و حتی نرخ بازدهی سرمایه تنها بخشی از این موارد قابل بررسی می باشند که توسط آنها رصد می گردد.

بررسی این موارد نیاز به دانش و تجربه کافی در این زمینه دارد. در نتیجه کارشناسان به سرمایه گذاران توصیه می نمایند تا برای بررسی این موضوع حتما به مراکز متخصصی که در این زمینه فعال می باشند مراجعه نمایند. برای مثال یکی از شاخص هایی که برای بررسی توجیه پذیری این کسب و کار در نظر گرفته می شود نرخ بازده داخلی آن می باشد.

مطالعات صورت گرفته نشان می دهد که میزان نرخ بازده داخلی در زمان احداث بندر خشک چیزی حدود 27 درصد برآورد گردیده است. در نتیجه این امر نشان دهنده سودآوری مناسب در این کسب و کار برای سرمایه گذاران می باشد.

لیفتراک های قوی مخصوص بنادر - طرح فنی

نگارش طرح توجیهی احداث بندر خشک

سرمایه گذاران با استفاده از طرح توجیهی احداث بندر خشک به راحتی می توانند در این فعالیت اقتصادی وارد شوند. البته بهتر است تا سرمایه گذاران برای تهیه ی طرح توجیهی به سایت های معتبری که در زمینه تولید طرح توجیهی فعال هستند مراجعه نمایند.

سایت طرح فنی یکی از این سایت ها می باشد که با به کارگیری نیروهای متخصص در زمینه تولید طرح توجیهی فعالیت می نماید. یکی از سیاست های جاری در سایت طرح فنی ارائه ی امتیازاتی تخصصی برای سرمایه گذارانی می باشد که طرح توجیهی را به صورت اختصاصی از سایت طرح فنی سفارش می دهند.

بررسی اجمالی امتیازهای ویژه طرح فنی

یکی از این امتیازات شامل پشتیبانی 5 ماهه رایگان از طرح توجیهی احداث بندر خشک می باشد. به صورتی که طی این مدت اگر سرمایه گذار قصد تغییر در طرح را داشته باشد کارشناسان سایت از او حمایت خواهند نمود. همچنین برگزاری یک جلسه آنلاین رایگان بین سرمایه گذاران و کارشناسان سایت از دیگر امتیازات ارائه شده توسط سایت می باشد.

در این جلسه کارشناسان به رفع ابهامات در زمینه اموری مانند مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام، وثایق و ضمانت نامه های بانکی می پردازند.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 4.81 ( 5 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب