طرح توجیهی احداث مجتمع مسکونی ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی احداث مجتمع مسکونی - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی احداث مجتمع مسکونی به عنوان طرحی که دارای برآوردهای مالی، مطالعات بازار و …. است، با دقت بالایی توسط کارشناسان سایت طرح فنی نگارش می شود. از این رو افرادی که تمایل دارند اقدام به ساخت مجتمع مسکونی و آپارتمان نمایند، نیاز به نگارش طرح توجیهی دارند. آنها با نگارش طرح توجیهی می توانند از این طرح برای گرفتن وام و یا اخذ مجوز ساخت و ساز استفاده کنند.

همه افرادی که در زمینه ساخت و ساز فعالیت می کنند، این نکته را می دانند که دریافت طرح توجیهی برای ساخت هر نوع مجتمعی لازم و ضروری است. مجتمع هایی همچون مجتمع مسکونی، اداری، تجاری، رستوران، پارک بازی، کافه، پمپ بنزین و … . به همین دلیل همواره به دنبال کارشناسانی هستند که بتوانند زیر نظر آنها طرح توجیهی مناسبی را تهیه کرده و از آن استفاده کنند. تنها در این صورت می توانند به راحتی مجوزهای لازم را برای ساخت و ساز تهیه کنند.

⭐️ هدف از نگارش طرح توجیهی احداث مجتمع مسکونی چیست؟

ممکن است برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که اصلا چرا باید افرادی که تمایل دارند اقدام به آغاز یک کسب و کاری نمایند، باید طرح توجیهی آماده کنند؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم، زیرا نگارش طرح توجیهی بسیار کارآمد و ضروری است. تمامی کسب و کارها برای این که بتوانند به راحتی اقدام به اخذ مجوز ساخت نمایند، نیاز به ارائه طرح توجیهی به ارگان های دولتی دارند.

حال این مسئله در صنعت ساخت و ساز هم مشاهده می شود. یعنی افراد متقاضی ساخت و ساز باید طرح توجیهی احداث مجتمع مسکونی آماده کنند تا بتوانند از ارگان های دولتی مجوز لازم را دریافت نمایند. همچنین آنها برای دریافت وام نیز باید حتما طرح توجیهی ارائه نمایند. پس طرح توجیهی نه تنها برای دریافت مجوز ساخت و ساز، بلکه برای گرفتن وام ساختمانی هم لازم و ضروری است. پس باید حتما با دقت زیر نظر کارشناسان تهیه و نگارش شود.

البته برای دریافت طرح توجیهی، افراد متقاضی باید ابتدا اقدام به ثبت درخواست ساخت مجتمع مسکونی نمایند. پس از آن می توانند با مراجعه به کارشناسان مربوطه در شرکت معتبر، طرح توجیهی مناسب را برای تنظیم درخواست کنند.

هزینه احداث مجتمع مسکونی - طرح فنی

⭐️ سرمایه اولیه برای احداث مجتمع مسکونی

به طور کلی سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز اصولی با وجود آنکه سود دهی بالایی دارد، اما نیاز به سرمایه اولیه بسیار زیادی هم خواهد داشت. لازم است افرادی که به دنبال احداث مجتمع مسکونی هستند، برای خرید زمین مناسب پروژه، دریافت مجوز ساخت و ساز، اسکلت بندی، ساخت پروژه و … هزینه بپردازند.

تمامی این هزینه ها لازم است در طرح توجیهی احداث مجتمع مسکونی ذکر شده و بر اساس نرخ روز محاسبه گردند. سپس بودجه مورد نظر بیان شود تا در صورت تقاضا برای دریافت وام، میزان بودجه لازم از پیش محاسبه شده باشد.

⭐️ هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه مجتمع مسکونی 

در طرح توجیهی احداث مجتمع مسکونی لازم است فرد متقاضی تمامی هزینه هایی که برای شروع پروژه نیاز دارد را بیان کند. هزینه هایی که مهمترین آنها، هزینه زمین برای احداث مجتمع مسکونی است. همچنین لازم است در این بخش میزان هزینه ای که برای دستمزد کارکنان در نظر گرفته می شود نیز بیان گردد.

از سوی دیگر باید به هزینه های تعمیر و نگهداری از ماشین آلات، هزینه های پیش از بهره برداری پروژه احداث مجتمع مسکونی، هزینه های مصرف انرژی، هزینه ساخت تعداد واحدهای مجتمع مسکونی، هزینه تجهیز دفتر فروش، درآمد حاصل از فروش، درآمد حاصل از ساخت پروژه، درآمد حاصل از اجاره و دیگر هزینه ها نیز اشاره کنیم. تمامی این هزینه ها باید به صورت دقیق بررسی شده و در طرح توجیهی قید شوند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث شهرک ویلایی ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

⭐️ برآورد میزان سود پروژه های احداث مجتمع مسکونی 

لازم است میزان سود بسته به فاکتورهای دخیل در پروژه بررسی و برآورد شود. البته باید بگوییم این مسئله کار ساده ای نبوده و باید توسط کارشناسان متخصص در تهیه طرح توجیهی احداث مجتمع مسکونی انجام شود. کارشناسان معمولا برای محاسبه و برآورد میزان سود پروژه، از مولفه های مختلفی استفاده می کنند که یکی از آنها اطلاعات تجربی و دیگری راهکارهای تخصصی و علمی است.

در طرح توجیهی میزان سود خالص و ناخالص، نرخ بازده داخلی پروژه( IRR)، ارزش فعلی خالص(NPV)، دوره بازگشت سرمایه( PP)، دوره بازگشت سرمایه نرمال( NPP)، ساخت سودآوری( PI یا B/C)، دوره بازگشت سرمایه متحرک( DPP) و دیگر فاکتورهای مهم بررسی شده و قید خواهد شد. همچنین اگر اشخاص بتوانند طبق اصول پیش روند، می توانند با هزینه کم، سود زیادی از کسب و کار خود به دست آورند.

هزینه های موردنیاز برای راه اندازی مجتمع مسکونی - طرح فنی

⭐️ تجهیزات مورد نیاز برای شروع پروژه احداث مجتمع مسکونی 

طرح توجیهی احداث مجتمع مسکونی نه تنها شامل اطلاعاتی در زمینه شاخص های مالی است، بلکه در خصوص بخش فنی و عملیاتی پروژه هم اطلاعاتی را ارائه می کند. این که در این پروژه نیاز به استفاده از چه تجهیزاتی وجود دارد. تجهیزاتی از جمله:

[tie_list type=”starlist”]

  • سیستم برق رسانی به واحدهای مسکونی
  • گازرسانی به مجتمع های مسکونی
  • هزینه سیم کشی تاسیسات و مجتمع ها
  • لوله کشی واحدهای مجتمع، شیرآلات، پمپ ها و دیگر ملحقات
  • هزینه روشنایی، مهتابی ها، چراغ ها، جعبه های تقسیم، کلید و پریز و …
  • تاسیسات گرمایشی و سرمایشی واحدهای مسکونی
  • آبرسانی واحدها
  • تجهیزات اطفای حریق
  • و دیگر تجهیزات متفرقه

[/tie_list]

⭐️ بررسی توجیه پذیری اقتصادی طرح

متخصصان در طرح توجیهی احداث مجتمع مسکونی با انجام تحلیل های مالی و آنالیز نمودن دیگر رقبا در این زمینه، به توجیه پذیری اقتصادی طرح مورد نظر رای می دهند. از آنجایی که امروزه زندگی در مجتمع های مسکونی بسیار طرفدار یافته اند و حتی بیشتر مردم دیگر مایل دارند در ساختمان های آپارتمانی سکونت نمایند، می توانیم نتیجه بگیریم که آغاز پروژه های ساخت و ساز مجتمع مسکونی آینده روشن و مناسبی را خواهد داشت.

احداث مجتمع های مسکونی نیاز بیشتر مردم کشور را برطرف نموده و به افرادی که نیاز دارند خانه ای برای سکونت تهیه کنند، کمک می کند تا سریعتر این نیاز خود را برآورده نمایند. راحتی و آسایشی که مردم بعد از خرید واحد مسکونی به دست می آورند، در دیگر بخش های جامعه نیز تاثیرگذار خواهد بود. به گونه ای که شرایط اقتصادی جامعه بهبود یافته و زندگی مردم جامعه شرایط بهتری خواهد یافت.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث مجتمع تجاری اداری ⭐️برای اخذ مجوز و تسهیلات

⭐️ در آغاز پروژه چه مواردی باید بررسی شود؟

احداث مجتمع های مسکونی از نمونه طرح های بسیار سودآور به شمار می روند که نیاز است در این مسیر با اطمینان و اصولی قدم برداشت. اگر فردی مطابق با راهکارهای طرح توجیهی احداث مجتمع مسکونی پیش رود، می تواند به نتیجه بسیار عالی در این حوزه دست یابد. زیرا نیاز به خانه برای سکونت همیشه از مهمترین نیازهای انسان ها در جوامع مختلف بوده است.

البته این که چه محلی را باید برای ساخت مجتمع انتخاب کرد، یا آنکه باید چه میزان هزینه ای برای ساخت یک مجتمع مسکونی پرداخت و …، همگی مسائل مهمی هستند که مهندسان ساخت و ساز باید با دقت و حساسیت بسیاری آنها را بررسی کنند.

زیرا برخی از مکان ها را باید با هزینه بیشتری خریداری کرد و یا آماده سازی آن محل برای احداث مجتمع هزینه بر خواهد بود. از این رو باید تمامی این موارد بررسی شده و سپس فرآیند ساخت پروژه آغاز گردد.

احداث مجتمع مسکونی - طرح فنی

⭐️ اهمیت تفسیر نرخ بازگشت سرمایه برای سرمایه‌گذاران

تفسیر نرخ بازگشت سرمایه برای سرمایه‌گذاران بسیار حیاتی است، زیرا این نرخ نشان دهنده سودآوری و ارزش اقتصادی یک سرمایه‌گذاری است. بازده سرمایه سرمایه‌گذاران را مشخص می‌کند و تصمیم‌گیری‌های آینده آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این نرخ نه تنها نشان دهنده این است که یک پروژه یا سرمایه‌گذاری آیا سودآور است یا خیر، بلکه اینکه چقدر سودآوری دارد نیز تعیین می‌کند.
سرمایه‌گذاران برای ارزیابی ریسک و بازده سرمایه خود از این نرخ استفاده می‌کنند و بر اساس آن تصمیم‌های سرمایه‌گذاری خود را تعیین می‌کنند. به عبارت دیگر، تفسیر درست این نرخ، به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا تصمیمات بهتری در مورد سرمایه‌گذاری خود بگیرند و ریسک‌های مرتبط با آن‌ها را کاهش دهند.

⭐️ طرح توجیهی احداث مجتمع مسکونی

پیش از این نیز بیان نمودیم که طرح های توجیهی برای دریافت مجوز و وام جهت آغاز پروژه های ساختمانی بسیار ضروری هستند. اما در کنار این مسئله طرح توجیهی می تواند به سرمایه گذاران ابعاد مختلف کسب و کار را معرفی کرده و به آنها کمک کند که از هدر رفت وقت و سرمایه خود جلوگیری نمایند.

تیم کارشناسی ما، با تجربه 25 ساله ای که در زمینه های سرمایه گذاری و بانکی و اداری دارد.می تواند بهترین طرح توجیهی احداث مجتمع مسکونی را نگارش نماید. همچنین ما در سایت طرح فنی، 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان را ضمیمه سفارش طرح توجیهی اختصاصی کرده ایم. جلسه آنلاین به درخواست سرمایه گذار برگزار شده و برای رفع ابهام در زمینه اداری و بانکی تشکیل می شود.

کارشناسان ما در این جلسه، اطلاعاتی را در مورد مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی ارائه می دهند. تا افراد متقاضی آغاز پروژه های احداث مجتمع مسکونی بتوانند به راحتی این مراحل را طی کنند.

جهت سفارش طرح توجیهی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب