طرح توجیهی احداث مجتمع تعمیرگاهی خودرو ⭐️ برای اخذ مجوز

طرح توجیهی احداث مجتمع تعمیرگاهی خودرو - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی احداث مجتمع تعمیرگاهی خودرو، مجموعه ای از اطلاعاتی است که سرمایه گذاری روی این حرفه را ارزیابی می کنند. ایجاد یک کسب و کار جدید کار راحتی نیست و لازم است برای جلوگیری از ضرر، آن را از جهات مختلف بررسی کرد.

چنانچه به احداث یک مجتمع تعمیرگاهی علاقه مند شده اید، باید پیش از اقدام به تاسیس آن، تمام شرایط و فرآیندهای شروع و مدیریت این کسب و کار را به دقت بررسی کنید. کارشناسان با تجربه تیم طرح فنی با ارائه طرح توجیهی کامل و دقیق این سرمایه گذاری، شما را در این مسیر یاری خواهند کرد.

تیم تخصصی و کارآزموده طرح فنی، طرح توجیهی احداث مجتمع تعمیرگاهی را به طور اختصاصی برای شما آماده کرده و هر گونه ابهام در رابطه با این کسب و کار را برای شما برطرف می کنند. این طرح تمام آنچه که برای شروع این کسب و کار به آن نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهد. برخی از مواردی که در این طرح به شما ارائه می شود، شامل اطلاعات مستدل و ضروری همچون سرمایه اولیه، هزینه ها، سود، ضرر، نقطه سر به سر و … میباشند.

⭐️ احداث مجتمع تعمیرگاهی خودرو و محدوده فعالیت های آنها

یکی از مواردی که در طرح توجیهی احداث مجتمع تعمیرگاهی خودرو مشخص می شود، محدوده فعالیت شماست. به این معنی که ابتدا باید بدانید می خواهید این مجتمع را برای تعمیر خودروهای سبک آماده کنید یا خودروهای سنگین و نیمه سنگین. از طرف دیگر، با توجه به تفاوت خودروهای داخلی و وارداتی و تجهیزات مورد نیاز هر کدام، ممکن است بخواهید تنها یکی از این دو گروه را پذیرش کنید.

به علاوه، می‌توانید در صورت تمایل و با در نظر گرفتن شرایط و الزامات کار، مجتمعی برای تعمیر هر نوع خودرو داشته باشید. این شرایط شامل مواردی همچون فضای مورد نیاز، تجهیزات، هزینه ها و سرمایه اولیه هستند که در طرح توجیهی با تمام جزئیات بیان می شوند.

به صورت معمول، یک مجتمع تعمیرگاهی قسمت های مختلفی داشته و در هر قسمت خدمات متنوعی ارائه می شوند. به عنوان مثال، می توانید یک قسمت را به واحد تعویض روغنی اختصاص داده و فضاهایی را نیز برای صافکاری، نقاشی، خدمات موتور، تنظیم فرمان و … در نظر بگیرید.

کارشناسان مجرب تیم طرح فنی، تمام فعالیت ها و خدماتی که قصد انجام آن در مجتمع تعمیرگاهی خود را دارید، به دقت بررسی خواهند کرد. سپس، طرحی جامع و کامل، شامل تمام هزینه ها و تجهیزات مورد نیازتان، در اختیار شما قرار می دهند.

تعمیر انواع خودروهای داخلی و خارجی - طرح فنی

⭐️ هدف از نگارش طرح توجیهی احداث مجتمع تعمیرگاهی خودرو چیست؟

آنچه با تهیه طرح توجیهی احداث مجتمع تعمیرگاهی خودرو به دست خواهید آورد، در اصل مستند سازی نتایج محاسبات و آنالیز مطالعات بازار است. نگارش این طرح در درجه اول برای اطمینان شما از شروع این تجارت و سپس جهت دریافت مجوز شروع کار و گرفتن وام الزامی است. در واقع، شما با ارائه این طرح به مسئولان ذیربط، جنبه های مختلف کسب و کار خود را برای ایشان شفاف سازی کرده و امکان موفقیت آن را اثبات می کنید.

طرح توجیهی احداث مجتمع تعمیرگاهی خودرو حتی پس از کسب مجوزهای لازم و تامین وجه مالی مورد نیاز احداث مجتمع نیز کاربرد دارد. شما باید بتوانید پروژه مورد نظر خود را برای پیمانکاران اجرایی و کارکنان خود به درستی شرح دهید.

حجم کار، مساحت کلی و محدوده فضاهای مختلف، خدماتی که باید در این مجتمع ارائه شود، تجهیزات مورد نیاز هر کدام هزینه ای که برای هر قسمت از پروژه در نظر گرفته اید و … با تمام جزئیات در این طرح آورده خواهند شد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید دیسک کلاچ خودرو ⭐️ نگارش اختصاصی

⭐️ سرمایه اولیه برای احداث مجتمع تعمیرگاهی خودرو

سرمایه اولیه شما، بودجه ای است که برای پرداخت تمام هزینه های راه اندازی کسب و کار خود در اختیار دارید. پیش از اینکه درباره شروع یک کسب و کار جدید تصمیم گیری کنید، باید بدانید برای این کار به چه مقدار سرمایه اولیه نیاز دارید. ممکن است، حداقل سرمایه اولیه لازم برای تجارت مورد نظر شما از بودجه ای که برای آن تهیه کرده‌اید، بیشتر باشد. در این صورت، باید نسبت به تامین مالی این پروژه به روش های مختلف قانونی اقدام نمایید.

کارشناسان با تجربه تیم طرح فنی در طرح توجیهی احداث مجتمع تعمیرگاهی خودرو خود، سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی این کسب و کار را به دقت و با در نظر گرفتن تمام جزئیات و فرآیند های کار محاسبه کرده و در اختیار شما قرار خواهند داد.

سپس، به کمک این طرح می توانید مدیران بانک را برای ارائه وام توجیه کرده و کمبود سرمایه اولیه خود را جبران کنید. همچنین، می توانید با ارائه محاسبات و آنالیز های دقیق و روشن طرح توجیهی پروژه خود به سرمایه گذاران و اثبات سودآوری این تجارت، ایشان را برای سرمایه گذاری روی احداث مجتمع خود ترغیب کنید.

⭐️ هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

یکی از مهمترین مواردی که در طرح توجیهی احداث مجتمع تعمیرگاهی خودرو به طور کامل محاسبه شده و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد، هزینه راه اندازی است.

محاسبه هزینه های راه اندازی به ویژه برای به دست آوردن مبلغ سرمایه اولیه اهمیت دارد. این مبلغ را با محاسبه هزینه های مختلف همچون هزینه اخذ مجوز، خرید یا اجاره زمین مجتمع، ساخت مجتمع، تهیه تجهیزات مورد نیاز و … به دست می آورند.

همچنین، هزینه های دیگری که برای تهیه لوازم جانبی از جمله مبلمان اداری یا پرداخت مالیات، قبوض، حق بیمه، حقوق و دستمزد کارکنان و … نیاز دارید نیز در این طرح محاسبه شده و در بخش هزینه های راه اندازی قابل مشاهده هستند.

احداث مجتمع تعمیرگاهی خودرو - طرح فنی

⭐️ برآورد میزان سود احداث مجتمع تعمیرگاهی خودرو

پیش از این بیان شد که یکی از الزامات استفاده از طرح توجیهی نیاز به ارائه آن به بانک و سرمایه گذاران به منظور تامین مالی پروژه است. جهت برآورد میزان سود حاصل از احداث یک مجتمع تعمیرگاهی، ابتدا باید با استفاده از مستندات و محاسبات دقیق، میانگین درآمد این تجارت محاسبه شود. میانگین درآمد این کسب و کار بر اساس نتایج به دست آمده از بررسی درآمد و رونق کار رقبا و همچنین نیاز بازار به اینگونه خدمات به دست می آید.

در نهایت، با توجه به هزینه کل محاسبه شده در طرح توجیهی احداث مجتمع تعمیرگاهی خودرو و به دست آوردن اختلاف آن با میانگین درآمد، سود این سرمایه گذاری به دست خواهد آمد.

متخصصان ماهر تیم طرح فنی، تحلیل های بازار و محاسبات سود را با دقت بالا و به صورت کاملا شفاف آماده کرده و هیچ گونه ابهامی را در رابطه با سودآوری این پروژه باقی نخواهند گذاشت. به این ترتیب، می توانید مراحل اخذ مجوز و دریافت وام یا جذب سرمایه گذار را به راحتی و بدون هیچ مشکلی پشت سر بگذارید.

سودآوری احداث چنین مجتمعی کاملاً روشن است. با توجه به حجم بالای انواع وسایل نقلیه در کشور و همچنین شاخه های مختلف خدمات تعمیرگاهی به راحتی میتوان گفت که بازار این کار همواره رونق خود را حفظ خواهد کرد. از این رو، چنانچه قصد ورود به این تجارت را دارید، با داشتن یک طرح توجیهی حرفه ای و ماهرانه به هدف خود دست خواهید یافت.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث مرکز اسقاط خودرو ⭐️ برای اخذ مجوز

⭐️ تجهیزات مورد نیاز برای احداث مجتمع

با داشتن طرح توجیهی احداث مجتمع تعمیرگاهی خودرو، از بابت تهیه تمام تجهیزات مورد نیاز تجارت خود نیز اطمینان خواهید یافت. کارشناسان کارآزموده طرح فنی، خدماتی که قصد ارائه آنها در مجتمع خود دارید را با توجه کامل بررسی کرده و تمام تجهیزات مورد نیاز این فعالیت ها را به شما معرفی خواهند کرد.

 در ادامه می توانید برخی از این تجهیزات را مشاهده نمایید:

[tie_list type=”starlist”]

 • جک بالابر خودرو
 • بالابر موتور
 • ست کامل آچار
 • جعبه بکس
 • دستگاه تست ترکیدگی سیلندر
 • دستگاه تست رطوبت روغن ترمز
 • پاک کننده های ترمز
 • ابزار کشش تسمه
 • قفسه های ابزار
 • کمپرسور باد
 • دستگاه بالانس چرخ
 • ست انژکتور شور
 • لوازم ایمنی
 • دستگاه های عیب یابی
 • جعبه کمک های اولیه و …

[/tie_list]

متخصصین تعمیر خودرو - طرح فنی

⭐️ بررسی توجیه پذیری اقتصادی طرح

در سال‌های اخیر سرعت زندگی با افزایش چشمگیری همراه بوده است. این مسئله باعث شده وابستگی افراد به وسایل نقلیه به شدت افزایش یابد. به طوری که در بسیاری از خانه ها حتی بیشتر از یک وسیله نقلیه وجود دارد.

بسیاری از این خودروها نیز خارجی و وارداتی هستند. از طرف دیگر، رشد صنایع مختلف، موقعیت جغرافیایی ایران، تبادل کالا با کشورهای همسایه و … باعث افزایش تعداد ماشین های سنگین و نیمه سنگین شده است.

با این حال شرایط اقتصادی حال حاضر، به نحوی است که از هر خودرو چندین برابر میانگین طول عمر مفید آن استفاده می شود. این در حالی است که حتی ماشین های جدید نیز برای دریافت خدماتی همچون تعویض روغن موتور یا روغن ترمز در بازه های زمانی مشخص به مراکز تعویض روغنی مراجعه می کنند. آمار بالای تصادفات نیز دلیل دیگر مراجعه این ماشین ها به تعمیرگاه هاست.

این دلایل و بسیاری مسائل دیگر که در مطالعات بازار طرح توجیهی احداث مجتمع تعمیرگاهی خودرو بررسی شده است، سودآوری این تجارت را تضمین میکنند. به علاوه، میتوانید با استفاده از اطلاعاتی که از مراجعه کنندگان خود به دست می آورید، برای تاسیس کلینیک خودرو نیز اقدام نمایید. به این ترتیب، در کنار ایجاد یک درآمد اضافی فوق العاده، به بهبود کیفیت خودروهای داخلی یا حتی وارداتی نیز کمک خواهید کرد.

⭐️ طرح توجیهی احداث مجتمع تعمیرگاهی خودرو

تیم تخصصی و حرفه ای طرح فنی، طی ۲۵ سال تجربه موفق خود در شاخه های مختلف سرمایه گذاری و بانکی و اداری، کارآفرینان و سرمایه گذاران مستعد و هدفمند بسیاری را در مسیر خود به سوی موفقیت همراهی کرده است. این مجموعه، جهت رضایت و اطمینان خاطر شما عزیزان، خدماتی شامل ۵ ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان نیز ارائه می کند.

تیم طرح فنی جلسه آنلاین را به درخواست سرمایه گذار برگزار نموده و در آن به رفع ابهامات مسائل اداری و بانکی خواهد پرداخت. علاوه بر این، همکاران ما در طول این جلسه نکات ارزشمندی را پیرامون مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانتنامه های بانکی برای شما بیان خواهند کرد.

جهت سفارش طرح توجیهی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب