سفارش طرح توجیهیصنعت خدماتصنعت گردشگری

طرح توجیهی شرکت هواپیمایی ⭐ (AirLine) آژانس هواپیمایی️

طرح شرکت آژانس هواپیمایی

طرح توجیهی شرکت هواپیمایی، گزارشی جامع از اطلاعات این پروژه را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. طرح توجیهی فوق توسط متخصصین ما در سایت طرح فنی تهیه شده و از مستندات اخذ مجوز و وام می باشد. ایرلاین یا شرکت هواپیمایی، گروهی است که مالکیت مجموعه ای از هواپیماها را در اختیار داشته و به جابجایی مسافر یا بار از طریق هوایی می پردازد. پروازها می توانند، در خطوط داخلی کشور صورت گرفته و یا پروازهای خارجی باشند.

درآمد شرکت های هواپیمایی از فروش بلیط هواپیما به مسافران، جابجایی بار و یا قرارداد چارتر با آژانس های مسافرتی است. تاسیس یک شرکت هواپیمایی مستلزم اخذ مجوزهای قانونی و همچنین رعایت شرایط و ضوابط خاصی است که از سوی سازمان هواپیمایی کشوری پیگیری می شود. ضمن این که شرکت های هواپیمایی باید حتما از تمکن مالی بالایی برای خریداری هواپیماها برخوردار باشند.

محتوا

طرح توجیهی شرکت هواپیمایی جهت اخذ مجوز و تسهیلات

برای تاسیس یک شرکت هواپیمایی باید مجوزهای قانونی از سازمان های ذیربط اخذ گردد. متولی صدور موافقت اصولی و مجوز این شرکت ها، سازمان هواپیمایی کشوری می باشد. گفتنی است، طرح توجیهی شرکت هواپیمایی از مدارک بسیار مهمی است که توسط سازمان صادر کننده مجوز از متقاضی درخواست می شود.

سرمایه گذاران احداث آژانس هواپیمایی می توانند، پس از اخذ مجوزهای قانونی نسبت به دریافت تسهیلات بانکی اقدام نمایند. اخذ وام بانکی در این پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا همانطور که در بالا گفتیم، تاسیس شرکت هواپیمایی نیازمند تمکن مالی عالی است. طرح توجیهی شرکت هواپیمایی در پروسه اخذ وام نیز نقش مهمی داشته و بانک عامل را به توجیه پذیری طرح متقاعد می کند.

طرح توجیهی چه کمکی به سرمایه گذاران می کند؟

برخی از سرمایه گذاران بر این باور هستند که بیزینس پلن شرکت هواپیمایی، تنها ابزاری برای تسهیل پروسه اخذ مجوز و وام است؛ اما باید بگوییم، این تصور درست نیست. طرح توجیهی شرکت هواپیمایی دارای دستاوردهای بی نظیر دیگری نیز بوده و نتایج حیرت انگیزی را در این طرح در پی دارد.

طرح توجیهی با جمع آوری اطلاعات فنی، اقتصادی، بازار، مالی و عملیاتی طرح و طبقه بندی آنها سرمایه گذاران را یاری می کند.به طور کلی می توان گفت، ارائه استراتژی های بی نقص و رویکردهای صحیح در سرمایه گذاری و جلوگیری از ضررهای مالی از وظایف طرح توجیهی می باشد.

 احداث شرکت هواپیمایی - طرح فنی

چشم انداز سرمایه گذاری در تاسیس شرکت هواپیمایی

شرکت های هواپیمایی، نقش بسیار پررنگی در ناوگان های هوایی کشور دارند. یکی از راه های افزایش سود شرکت های هواپیمایی در دنیا، کاهش هزینه ها بخصوص هزینه سوخت می باشد. هزینه سوخت هواپیماها در کشور ما بسیار کمتر از سایر نقاط دنیا است و در این خصوص یارانه ای از طرف دولت به شرکت های هواپیمایی تعلق می گیرد.

همین موضوع باعث شده است که شرکت های هواپیمایی به سود خوبی دست پیدا کنند و تقاضا برای تاسیس شرکت های جدید رو به افزایش باشد.

افزایش روزافزون مبادلات تجاری کشور با بسیاری از کشورهای دنیا و حمل و نقل هوایی نیز از عوامل سودده بودن شرکت های هواپیمایی می باشد. سرمایه گذاران می توانند، چشم انداز سرمایه گذاری در این پروژه را در طرح توجیهی شرکت هواپیمایی مشاهده نمایند.

سرمایه لازم برای راه اندازی آژانس هواپیمایی

تاسیس شرکت هواپیمایی نیازمند سرمایه کلانی است. بخش اعظم سرمایه گذاری اولیه برای خرید هواپیماها صرف می گردد. قسمتی نیز برای ساخت ساختمان های شرکت هواپیمایی و تجهیز کامل ساختمان ها در نظر گرفته می شود. میزان سرمایه گذاری اولیه در شرکت های هواپیمایی به طور مستقیم به تعداد و نوع هواپیماها وابسته است.

هواپیماهای ایرباس بهترین هواپیماهای مورد استفاده در ایرلاین های ایران بوده و پس از آن ها، هواپیماهای بوئینگ قرار دارند. برآورد میزان سرمایه گذاری اولیه در طرح توجیهی شرکت هواپیمایی با تحقیقات وسیع میدانی و مطالعات گسترده انجام می گردد.

برآورد هزینه ها توسط طرح توجیهی

هزینه های شرکت های هواپیمایی به دو دسته هزینه های عملیاتی مستقیم و هزینه های عملیاتی غیر مستقیم تقسیم بندی می شوند. هزینه های عملیاتی مستقیم شامل هزینه های مرتبط با هواپیما می باشند.

این هزینه ها عبارتند از: هزینه سوخت هواپیماها، هزینه های فنی، عوارض فرودگاهی، عوارض ناوبری پرواز، هزینه های کترینگ و هندلینگ مسافران، هزینه سرویس دهی به مسافران، هزینه بیمه مسافران و … .

هزینه های عملیاتی غیر مستقیم پروژه نیز هزینه هایی هستند که مستقیما به هواپیما مربوط نمی شوند. این هزینه ها شامل هزینه نیروی انسانی، هزینه های فرودگاهی، هزینه های اداری، هزینه تبلیغات و … می باشند. تمامی هزینه ها به صورت ریز به ریز در طرح توجیهی شرکت هواپیمایی دسته بندی شده و با ارقام روز، مبلغ گذاری می گردند.

پرسنل هواپیما به همراه کاپیتان - طرح فنی

پیش بینی میزان سوددهی ایرلاین

تاسیس شرکت های هواپیمایی، پروژه عظیمی بوده و نیازمند سرمایه هنگفتی است؛ اما به همان نسبت، سود بالایی را نصیب سرمایه گذاران خواهد نمود. حدود 50 درصد از درآمد شرکت های هواپیمایی از طریق فروش بلیط به مسافران است. 25 درصد نیز مختص حمل و نقل کالا و 25 درصد باقیمانده نیز از طریق خدماتی است که به صورت اضافه در حین پرواز به مسافران داده می شود.

کارشناسان در طرح توجیهی شرکت هواپیمایی بسته به این که شرکت دارای چند فروند هواپیما است، نوع هواپیماها چیست، حمل و نقل مسافری است یا باری، میزان سود را به صورت تخصصی محاسبه می نمایند.

مراحل اخذ مجوز شرکت هواپیمایی

اخذ مجوز شرکت هواپیمایی طبق مراحل زیر انجام می گردد:

 • مراجعه به سازمان هواپیمایی کشوری و تکمیل فرم های مربوطه
 • ارائه مدارک احراز صلاحیت عمومی و احراز صلاحیت هیئت مدیره و مدیر عامل
 • ارائه نسخه کاغذی یا الکترونیکی طرح توجیهی شرکت هواپیمایی
 • بررسی مدارک و تمکن مالی سرمایه گذاران توسط شورای عالی هواپیمایی کشوری
 • صدور موافقت نامه اصولی
 • اخذ تاییدیه های صلاحیت فنی، بازرگانی و عملیاتی
 • پس از طی یک دوره سه ساله، کمیته هوانوردی، گزارشی از عملکرد شرکت هواپیمایی تهیه کرده و به شورای عالی هواپیمایی ارسال می کند تا در صورت عملکرد صحیح، پروانه بهره برداری دائم برای شرکت صادر گردد.

شرایط تاسیس شرکت هواپیمایی

سرمایه گذاران برای تاسیس شرکت هواپیمایی باید امکانات مالی و اجرایی خود را به سازمان صادر کننده مجوز اثبات نمایند. تیم هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت نیز باید به صورت کامل به سازمان هواپیمایی کشوری معرفی گردند.

گفتنی است، موافقت نامه اصولی، مدرکی موقت است و پس از طی دوره های آزمایشی و عملکرد صحیح، پروانه بهره برداری صادر می گردد. شرکت هواپیمایی باید در یک دوره آزمایشی یک ساله که توسط شورای عالی هواپیمایی در نظر گرفته می شود، توانایی و شایستگی خود را اثبات نماید.

شرکت هواپیمایی قبل از آغاز به فعالیت باید نسبت به اخذ گواهینامه تخصصی خلبان ها، کادر فنی و پرسنل پرواز اقدام نماید. ضمن این که دریافت تاییدیه هایی نیز در خصوص ناوگان هوایی و تجهیزات ایمنی الزامی است. تهیه طرح توجیهی شرکت هواپیمایی به روز و ارائه آن به سازمان های صدور مجوز نیز از الزامات این طرح می باشد.

احداث شرکت آژانس هواپیمایی - طرح فنی

موسسین شرکت هواپیمایی باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

شرایط اختصاصی اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت های هواپیمایی عبارتند از:

 • داشتن سابقه 5 ساله در صنعت حمل و نقل و یا سابقه 10 ساله در صنایع مرتبط برای حداقل دو سوم از اعضای هیئت مدیره الزامی است.
 • رئیس هیئت مدیره شرکت هواپیمایی باید از حداقل 5 سال سابقه کار در زمینه حمل و نقل هوایی برخوردار باشد.
 • مدیر عامل آژانس هواپیمایی باید حداقل 5 سال سابقه مدیریت در صنعت هوانوردی داشته باشد.
 • تسلط مدیر عامل به حداقل یکی از زبان های خارجی به خصوص انگلیسی الزامی است.
 • مدیر عامل یا رئیس هیئت مدیره باید حداقل دارای 30 سال سن باشد.
 • رشته تحصیلی اعضای هیئت مدیره باید از جمله رشته های معرفی شده توسط سازمان هواپیمایی بوده و حداقل مدرک تحصیلی آنها کارشناسی باشد.

بررسی توجیه پذیری اقتصادی شرکت هواپیمایی

تجزیه و تحلیل اقتصادی و مالی این پروژه توسط طرح توجیهی شرکت هواپیمایی انجام می گردد. این گزارش حاکی از منطقی بودن طرح فوق است، البته اگر به صورت حساب شده در مسیر گام برداشته شود.

به طور کلی تاسیس ایرلاین از جمله سرمایه گذاری های کلان است و احداث این شرکت ها عموما با مشارکت چند سرمایه گذار انجام می گردد. سرمایه گذاران می توانند، با مدیریت و برنامه ریزی صحیح مالی، سود بسیار خوبی را در این طرح برداشت نمایند.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی شرکت هواپیمایی

همانطور که در بالا ذکر کردیم، طرح توجیهی شرکت هواپیمایی از مستندات بسیار مهم است که در مراحل اخذ موافقت نامه اصولی و پروانه بهره برداری، ارائه آن ضروری می باشد. طرح توجیهی اختصاصی شرکت هواپیمایی، توسط زبده ترین کارشناسان سایت طرح فنی که از تجربه 25 ساله برخوردار می باشند، تهیه می شود. طرح توجیهی اختصاصی در سایت طرح فنی به انضمام امتیازات ویژه، خدمت شما تقدیم می گردد.

5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان، شرایط ممتاز سفارش طرح توجیهی اختصاصی در این سایت هستند. جلسه آنلاین به درخواست سرمایه گذار و توسط متخصصین ما برگزار می گرد. کارشناسان در این جلسه به توضیح مسائل اداری و بانکی طرح می پردازند.

مراحل اخذ موافقت نامه اصولی از سازمان هواپیمایی کشوری، پروانه بهره برداری، نحوه اخذ تسهیلات، وثایق و ضمانت نامه های بانکی و … از موضوعات مطرح شده در جلسه آنلاین هستند.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 4.45 ( 9 نتایج)

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب