طرح توجیهی برای شهرداری ⭐️ توسط کارشناس با 25 سال سابقه

طرح توجیهی برای شهرداری تهران و شهرستان ها - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی برای شهرداری، گزارشی از امکان سنجی یک طرح است که با توجه به مباحث شهرسازی تهیه شده و به شهرداری ارائه می گردد. این گروه از طرح های توجیهی مطابق با اصول و دستورالعمل های مشخص و عموما برای ارائه به کمیسیون ماده پنج شهرداری تهیه می شوند.

بسیاری از طرح های اقتصادی به نوعی با بافت شهری و مراکز شهری مرتبط بوده و باید تاییده شهرداری را دریافت نمایند. اخذ مجوز و تاییدیه با ارائه طرح توجیهی به شهرداری امکان پذیر خواهد بود.

طرح توجیهی شامل اطلاعات فنی و عملیاتی طرح و همچنین برآوردهای اقتصادی و مالی پروژه است، ضمن این که تحلیل SWOT نیز در آن انجام می گردد. نویسندگان طرح توجیهی با اصول و قواعد شهرداری ها آشنا بوده و طرح توجیهی فوق را با فرمت درخواستی آنها تهیه می کنند.

ضرورت تنظیم طرح توجیهی برای شهرداری

سرمایه گذاران برای مواردی چون افزایش تراکم ساختمانی، تغییر کاربری ساختمان از مسکونی به تجاری و تغییر پهنه شهری موظف به اخذ تاییدیه از شهرداری هستند. طرح های اقتصادی که در بخش های عمومی و وابسته به شهرداری احداث می گردند، باید طرح توجیهی به شهرداری ارائه دهند.

به طور مثال احداث شهربازی، مراکز تفریحی و ورزشی، رستوران، کافی شاپ و غیره در مراکز شهری مانند ایستگاه های مترو، ترمینال ها و در بافت شهری مانند پارک ها و … نیازمند اخذ مجوز شهرداری است.

در بسیاری از این پروژه ها، شهرداری به نوعی شریک در سرمایه گذاری بوده و در سود پروژه ذینفع است. نگارش طرح توجیهی می تواند، اثبات کننده توجیه پذیر بودن طرح از لحاظ اقتصادی به شهرداری باشد.

شهرداری پس از حصول اطمینان از سودآوری طرح در پروژه مشارکت کرده و اجازه سرمایه گذاری در بافت و مراکز شهری را به شما خواهد داد. سرمایه گذاری در طرح هایی چون مدیریت پسماند شهری، دفن زباله، تفکیک زباله، بازیافت زباله، تولید کمپوست از زباله شهری و مواردی از این دست نیز نیازمند ارائه طرح توجیهی به شهرداری است.

کمیسیون ماده 5 شهرداری چیست و چه وظیفه ای دارد؟

کمیسیون ماده 5 شهرداری، کمیسیونی است که وظیفه تصویب طرح های تفصیلی شهری را بر عهده دارد. اعضای اصلی این کمیسیون شامل استاندار یا معاون عمرانی او، شهردار، نماینده وزارت مسکن و شهرسازی، نماینده سازمان میراث فرهنگی، نماینده وزارت جهاد کشاورزی و همچنین رئیس شورای شهر می باشند.

در این کمیسیون، پیشنهادات طرح های شهری و سرمایه گذاری خصوصی مورد بررسی قرار گرفته و پس از بررسی تصویب می گردد.

نگارش انواع طرح توجیهی برای تحویل به شهرداری جهت اخذ مجوز و تسهیلات بانکی - طرح فنی

پروسه ارائه طرح برای اخذ مجوز

ابتدا سرمایه گذار باید ایده خود را با شهرداری منطقه در میان گذاشته و امکان پذیری آن را از شهرداری جویا شود. پس از موافقت اولیه شهرداری، سرمایه گذار باید اقدام به سفارش یک طرح توجیهی کند. طرح توجیهی توسط کارشناسان واجد شرایط و آشنا به اصول شهرسازی تهیه شده و به کمیسیون ماده 5 شهرداری ارائه می گردد.

در این مرحله، جلسه کمیسیون ماده 5 تشکیل شده و در صورت تصویب اعضا، با پروژه موافقت می شود. سرمایه گذاران بعد از تاییدیه کمیسیون ماده 5 می توانند، شروع به اجرای طرح خود با مشارکت شهرداری نمایند.

نگارش بیزینس پلن را به چه کسانی بسپاریم؟

طرح توجیهی، برنامه ای جامع و کامل از طرح های اقتصادی است که تهیه آن نیازمند تجربه، مهارت و تخصص در امور سرمایه گذاری می باشد. نویسندگان طرح توجیهی علاوه بر تخصص در امور سرمایه گذاری و بانکی، دارای تسلط کافی بر اصول شهرسازی و پهنه بندی شهری هستند.

آنها می توانند، طرح توجیهی استاندارد و بی نقصی را برای ارائه به شهرداری آماده کرده و به سرعت موافقت شهرداری را با ایده اقتصادی شما کسب نمایند.

نحوه سفارش طرح توجیهی برای تحویل به شهرداری

سایت طرح فنی از بزرگترین سایت های نگارش انواع طرح توجیهی در کشور است. مهندسین سایت طرح فنی، تهیه کننده کامل ترین و به روزترین طرح های توجیهی هستند.

آنها از 25 سال تجربه درخشان در نگارش انواع طرح های توجیهی برخوردار می باشند. 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح نیز از امتیازاتی است که موجب برتری سایت طرح فنی در نگارش طرح توجیهی می شود.

تیم متخصص ما تا دریافت تاییدیه ها و مجوزهای شهرداری همراه شما خواهند بود. جلسه آنلاین رایگان نیز از سایر خدمات طرح فنی است که پس از سفارش طرح توجیهی برگزار شده و پاسخگوی ابهامات شما در خصوص طرح خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب