طرح توجیهی لیوان کاغذی ⭐️ سال 1401 فایل (Pdf+Word)

طرح توجیهی لیوان کاغذی - طرح فنی

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم تا طرح توجیهی لیوان کاغذی را برای شما شرح دهیم . تلاش کرده ایم تا تمام زوایا و ویژگی های این شغل را بررسی  کرده تا به شناخت خوبی از آن برسیم. در ادامه همراه ما باشید تا از مراحل انجام کار، مزایا، سختی‌ها و ویژگی‌های این شغل مطلع شوید.

چرا تولید لیوان کاغذی

دلایل زیادی برای پرمصرف بودن لیوان کاغذی وجود دارد برخلاف گذشته که بیشتر شاهد فروش لیوان های پلاستیکی در جامعه بودیم، امروزه مردم با مضرات این نوع لیوان چه برای سلامتی خود و چه برای محیط زیست آگاه شده‌اند و روی به استفاده از لیوان کاغذی آورده‌اند این نوع لیوان به راحتی بازیافت یا تجزیه شده و استفاده از آن نیز راحت تر است.

جنس دو لایه این لیوان‌ها در مقایسه با لیوان پلاستیکی  عایق بهتری در برابر حرارت ایجاد می کند و در زمان استفاده از مایعات داغ مانند چای در دست گرفتن آن راحت تر است.

موارد مصرف از لیوان کاغذی

همانطور که قبلا ذکر کردیم امروزه استفاده از این لیوان‌ها افزایش چشمگیری داشته است و شما در همه‌جا چه در یک مغازه کوچک و یا در مجالس بزرگ و مجلل شاهد استفاده از این نوع لیوان هستید.

اما ویژگی دیگری نیز وجود دارد که سبب رونق استفاده از این نوع لیوان می شود و آن قابلیت چاپ بر روی این نوع لیوان‌ها است. شرکت‌ها و برندهای مختلف علاقه دارند تا از هر فرصتی برای معرفی و تبلیغ خود استفاده کنند، حتما شما هم خودکارها یا تقویم‌های مربوط به یک برند خاص را دیده‌اید که از لوگوی خود بر روی آن استفاده کرده‌اند این راهی برای جلب توجه مشتری به محصولاتشان است.

طبیعتا لیوان های یک بار مصرف نیز یکی از اهداف مناسب برای انجام تبلیغات است ،‌ این موضوع استفاده از آن را توسط شرکت‌های تبلیغاتی بیشتر از گذشته کرده است.

مقدار سرمایه لازم برای شروع کار

حقیقت آن است که نمی توان سرمایه اولیه مشخصی برای این کار ارائه کرد، بلکه ملاک‌هایی وجود دارد که بسته به آنها میزان سرمایه اولیه متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال محل سکونت شما از لحاظ تعرفه اجاره بها‌، فاصله تا کارخانه های تولید مواد اولیه و یا میزان متراژی که شما برای شروع کارتان در نظر می گیرید هزینه متفاوتی در بر خواهد داشت از طرفی اینکه شما بخواهید از دستگاه های استوک استفاده کنید خود هزینه دستگاه‌ها را به میزان زیادی کاهش می دهد.

با همه این ملاک‌ها نکته‌ای که مشخص است تولید لیوان کاغذی جزء مشاغل با هزینه اولیه پایین محسوب می شود. شما می توانید کار خود را در حداقل فضای ممکن آغاز کنید.

مواد اولیه مورد نیاز برای این کار تنها کاغذ‌های روکش دار پلی اتیلنی است و شما بسته به بودجه اولیه خود می توانید به مقدار دلخواه از آن تهیه کنید.

تجهیزات موردنیاز برای تولید لیوان کاغذی - طرح فنی

چه چیزهایی برای شروع لازم است؟

مزیت بزرگ این شغل عدم نیاز به تجهیزات مختلف است یک یا نهایت دو دستگاه تمام کار را برای شما انجام می دهد. دستگاه تولید لیوان کاغذی یک دستگاه تمام اتوماتیک است و تنها یک اپراتور می تواند تمام امور مربوط به آن را انجام دهد در نتیجه به نیروی انسانی زیادی نیاز ندارد.

شما رول‌های کاغذی را به عنوان ماده اولیه تحویل می گیرید، آنها را برش زده و در دستگاه قرار می دهید در این میان اگر قرار باشد فرآیند چاپ روی کاغذ  را خودتان انجام دهید به یک دستگاه چاپ نیز نیاز دارید.

تمام این فرآیند را می توانید در یک فضای 100 متری انجام دهید، از طرفی مزیت بزرگ این شغل وجود تنها یک ماده اولیه در فرآیند تولید است که توسط تولید کنندگان متعددی می توانید آن را تهیه کنید.

مراحل تولید لیوان کاغذی

برای ذکر مراحل تولید لیوان کاغذی لازم است تا در ابتدا در مورد خود جنس کاغذ توضیحاتی را بدهیم.

کاغذ مورد استفاده در تولید لیوان استروک نام دارد. استروک در واقع یک لایه کاغذی با روکشی از پلی اتیلن است که به آن کاغذ پلی اتیلنی یا کاغذ PE نیز می گویند.

پلی اتیلن مورد استفاده در استروک، لایه داخلی لیوان را تشکیل می دهد و باعث خاصیت ضد آبی لیوان می‌شود. پلی اتیلن باعث آلودگی محتویات درون لیوان نمی شود و به عنوان یک ماده تجزیه پذیر به محیط زیست آسیبی نمی زند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس سال 1401 (pdf + word)

استروک را می‌توانید به صورت تک لایه یا دو لایه (با دو روکش پلی اتیلنی در دو طرف) تهیه کنید شرکت‌های زیادی هستند که استروک را به صورت چاپ شده و برش زده به شما عرضه می‌کنند.

در ادامه ما فرض را بر این می گیریم که شما تمام مراحل تولید را خودتان انجام خواهید داد.

بررسی فرایند تولید لیوان

 • کاغذ استروک به صورت رل‌های بزرگ به عنوان ماده اولیه خریداری می‌شوند.
 • با قرار دادن کاغذ در دستگاه چاپ، طرح مورد نظر خود را روی کاغذ چاپ می‌کنیم.
 • کاغذ را در دستگاه برش قرار داده و بسته به سایز لیوان مورد نظر آن را به تکه‌های کوچک تقسیم می‌کنیم.
 • کاغذ مسطح وارد دستگاه تولید لیوان می شود. در آنجا به صورت استوانه درآمده و با اعمال حرارت لبه‌های آن به یکدیگر متصل می‌شوند.
 • همزمان در قسمت دیگری از دستگاه انتهای لیوان تولید می‌شود این دو قسمت طی فرآیندی به یکدیگر مهروموم می‌شوند و شکل نهایی لیوان را می‌سازند.
 • برای پایان تولید لیوان دستگاه با چرخاندن قسمت بالایی لیوان برای آن لبه ایجاد می‌کند. در این مرحله فرآیند تولید به اتمام می‌رسد.
 • مرحله پایانی جمع‌آوری لیوان‌های تولید شده و بسته‌بندی آنها در تعداد دلخواه است.

نحوه تهیه مواد اولیه برای شروع

کافی است تا جستجوی ساده‌ای در اینترنت انجام دهید تا متوجه شوید که از لحاظ دسترسی به مواد اولیه مشکلی برایتان ایجاد نمی‌شود. شرکت‌های زیادی هستند که کاغذ استروک را چه به صورت خام و چه به صورت چاپ شده و برش خورده عرضه می کنند کافی است تا کمی تحقیق کنید تا مناسب‌ ترین عرضه کننده را بسته به شرایط خودتان پیدا کنید.

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]تیم تخصصی طرح فنی نگارش طرح توجیهی لیوان کاغذی را به صورت استاندارد بانکی برای شما تهیه میکند[/box]

روش های بازاریابی برای فروش محصولات

مطمئنا مهمترین قسمت کار شما بازاریابی و فروش محصولات است. مصرف کنندگان لیوان‌های کاغذی در تمامی اقشار جامعه پیدا می‌شوند. این محصول را می‌توانید به صورت کلی به بازار عرضه کنید و یا اینکه خودتان آن را به مصرف کننده خرد‌تر برسانید.

بازاریابی راه‌ها و شاخه‌های مختلفی دارد پیشنهاد می‌کنیم که اگر قصد راه‌اندازی این کسب و کار را دارید زمانی را صرف بررسی و مطالعه سیستم‌های بازاریابی بکنید.

بازار رقابتی در زمینه تولیدات لیوان

بدون شک در هر شغلی رقابت وجود دارد و پیدا کردن شغلی که در آن اولین شروع کننده باشید کار سختی است. بازار مصرف لیوان کاغذی نیز بازار بزرگی است و طبیعتا تعداد رقبا در آن زیاد است، اما سعی کنید تا به رقابت به چشم ابزاری برای تلاش بیشتر نگاه کنید. از خلاقیت خودتان استفاده کنید و بازار خودتان را به دست آورید.

به عنوان مثال شما می توانید به سراغ برند‌ها و صاحبان کسب و کار بروید و به آنها پیشنهاد بدهید تا برایشان لیوان‌هایی با طرح کسب و کارشان تولید کنید.

مطمئنا هر چه در این راه جلوتر بروید تجربه‌تان نیز بیشتر خواهد شد.

تولید انواع لیوان کاغذی - طرح فنی

آموزش کلید موفقیت شما است

سعی کنید قبل از شروع هر کسب و کاری اول از همه نسبت به خودتان شناخت پیدا کنید. برای وارد شدن در کار تولید باید انرژی زیادی بگذارید، نا امید نشوید و این را بدانید که ممکن است مجبور شوید تا رسیدن به سود در کسب و کار کمی صبر کنید.

نسبت به کاری که می خواهید انجام دهید شناخت کامل پیدا کنید. آشنایی با تمام زوایای کار به شما کمک می کند تا سیستم بازاریابی و مدیریت کار خود را به درستی برنامه‌ ریزی و اجرا کنید.

اگر قصد تهیه دستگاه‌های تولید لیوان کاغذی را دارید آن را از مکان‌های معتبر تهیه کنید. شاید مجبور شوید از دستگاه‌های استوک استفاده کنید، در هر حال تمامی عرضه کنندگان معتبر دستگاه فرآیند نصب و آموزش را برای شما انجام می دهند و معمولا برای آزمایش حداکثر توان تولیدی اقدام به تولید تعدادی لیوان می‌کنند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید ورق کارتن 📦 ✅ نگارش طرح اختصاصی برای مجوز و وام

کیفیت را هدفتان قرار دهید

در تهیه مواد اولیه عجله به خرج ندهید. شرکت‌های زیادی اقدام به عرضه استروک لیوان می کنند سعی کنید در ابتدا کاملا تحقیق کرده و از مناسب بودن قیمت و کیفیت جنسشان مطمئن شوید.

شاید مجبور شوید برای اطمینان در خرید اول مقدار کمتری سفارش انجام دهید ولی باید بدانید که کیفیت محصول نهایی بستگی به کیفیت مواد اولیه مصرفی دارد پس در انتخاب آن دقت کنید.

به عنوان یک تولید‌ کننده شما نیاز دارید تا با روش‌های بازاریابی و فروش آشنا شوید، پس به عنوان اولین کار شروع به مطالعه در این زمینه کنید. در این کسب و کار موفقیت یا عدم موفقیت شما بستگی به این مرحله دارد پس در آن جدیت به خرج دهید.

نکته پایانی در رابطه با سفارش طرح توجیهی لیوان کاغذی

اگر تا اینجای مقاله را مطالعه کرده‌اید، احتمالا نسبت به این کسب و کار کنجکاو شده‌اید. شما می توانید برای بررسی و کسب اطلاعات یشتر در مورد این شغل از طرح توجیهی لیوان کاغذی که توسط مجموعه ما تهیه شده است استفاده کنید.

شاید در فکر تهیه وام به عنوان سرمایه اولیه باشید، خوب است که بدانید این طرح توجیهی از جزئیات کامل برخوردار است و قابلیت ارائه به بانک را دارد.

در نهایت امیدواریم اگر با معرفی این شغل از جانب ما به سراغ آن رفتید، آن را با موفقیت دنبال بکنید.

خرید طرح توجیهی

5/5 - (17 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

10 پاسخ

 1. سلام مطالب بسیار مفید بود بخصوص واسه کسانی قراره تازه این کار رو شروع کنند
  میخاستم ببینم چطور میشه طرح توجیهی رو خرید؟؟؟
  با تشکر

 2. سلام اقای حاجیپپور درخواست طرح توجیهی دارم برای بانک رسالت با تسهیلات 30 میلیارد

  1. سلام آقای تاجیک به همکارانمون در پشتیبانی اطلاع بدید در اولین فرصت تماس میگیریم

 3. سلام جناب حاجی پور برا راه اندازی یه کارگاه کوچیک تولیدلیوان کاغذی چقد سرمایه لازمه ؟؟؟واسه دستگاه و مواد اولیه

  1. سلام وقت بخیر در انتهای مقاله لینک طرح توجیهی لیوان موجود هست لطفا روی لینک کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب