طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی ⭐️ برای اخذ مجوز و وام بانکی

طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی برای سرمایه گذاران در این صنعت مانند یک نقشه راه کاربردی می باشد. معمولا طرح توجیهی برای تشخیص تمام نکات و ریسک های مالی در این مسیر تهیه و نگارش می شود. در اصل بازیافت پلاستیک یکی از مهمترین فرایندهایی می باشد که انسان در سال های اخیر توانسته است آن را توسعه دهد.

وجود پلاستیک های انباشته در محیط زیست انسان ها عامل مهمی در تخریب زیست بوم طبیعی آنها می باشد. در نتیجه انسان در یافته است تا برای حفظ بقای خود در کره خاکی باید عوامل نابود کننده را از محیط زیست خود حذف نماید.

کارشناسان فعال در سایت طرح فنی دارای سابقه فعالیت 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری، امور بانکی و اداری می باشند. آنها قادر هستند تا طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی را به صورت کاملا اختصاصی برای شما تهیه نمایند. هدف ما در سایت طرح فنی ارائه بهترین خدمت به شما عزیزان می باشد.

هدف از نگارش طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی چیست؟

بازیافت ضایعات پلاستیکی به یکی از منابع اقتصادی در دنیا تبدیل شده است. سرمایه گذاران زیادی با آشنایی پیدا نمودن با این فعالیت اقتصادی تمایل دارند در این مسیر قدم گذارند. در قدم اول سرمایه گذاران پس از ثبت اولیه ی مراحل اخذ مجوز کارخانه بازیافت ضایعات پلاستیکی به مدارکی نیاز پیدا خواهند نمود. یکی از مهمترین مدارکی که سرمایه گذار در این مسیر نیاز دارد طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی  می باشد.

در واقع طرح توجیهی یک نقشه راه کاربردی است که در آن جزئیات و مراحل اجرایی کار به صورت کاملا دقیق بیان شده است. با مطالعه ی آن افراد فعال در سازمان ارائه دهنده ی مجوز به راحتی به نگرش سرمایه گذاران اشراف پیدا می نمایند. در نتیجه به همراه داشتن طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی در زمان مراجعه به ارگان ها به یکی از الزامات تبدیل شده است.

تجهیزات بازیافت ضایعات پلاستیکی - طرح فنی

سرمایه اولیه برای احداث خط تولید

زمانی که یک فعال اقتصادی قصد ورود به برنامه های کسب و کار را دارد موارد بسیار زیادی را باید در نظر داشته باشد. یکی از این موارد با اهمیت شناخت روش های دریافت و همچنین هزینه سرمایه در بازار می باشد. گاهی سرمایه گذاران برای راه اندازی خط تولید به سرمایه کلانی نیاز دارند.

در این شرایط سرمایه گذار با جلب اعتماد سرمایه گذاران دیگر اقدام به جذب پول های راکد از سطح جامعه می نماید. این امر به سرمایه گذار کمک می نماید تا با افزایش توان مالی خود مسیر موفقیت را با اطمینان بیشتری طی نماید.

البته در طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی نحوه ی تامین سرمایه و حتی موارد کاربرد آن به صورت کاملا جزئی مورد بررسی قرار می گیرد. برای مثال در آغاز راه ایجاد کارخانه بازیافت ضایعات پلاستیکی کاربر به بخش عظیمی از سرمایه ی خود نیاز پیدا می نماید.

این سرمایه که در زبان اقتصاد به سرمایه اولیه نامیده می شود در مسیر اولیه راه اندازی کارخانه هزینه می گردد. در نهایت پس از تکمیل کار و احداث کارخانه سرمایه گذاران به بخش دیگری از سرمایه خود نیاز دارند که مانند خون در رگ انسان عمل می نماید. وجود این سرمایه که به سرمایه در گردش معروف است برای ادامه مسیر فعالیت کارخانه الزامی می باشد.

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

یکی از موارد دیگری که در طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی به طور کاملا دقیق و با جزئیات مورد رصد قرار می گیرد هزینه های لازم برای احداث و بهره برداری از کارخانه بازیافت ضایعات پلاستیکی می باشد. سنجش میزان دقیق این هزینه ها به سرمایه گذاران اطلاعات جامعی را ارائه خواهد داد.

از جمله این اطلاعات می توان به میزان سرمایه حداکثری که سرمایه گذار برای راه اندازی کارخانه نیاز دارد اشاره نمود. برخی از این هزینه ها شامل هزینه های جاری برای خرید ملک و ایجاد سازه برای راه اندازی کارخانه بازیافت ضایعات پلاستیکی می باشد. از جمله هزینه های دیگر برای این مسیر می توان به هزینه های لازم برای تهیه و راه اندازی تجهیزات نیز اشاره نمود.

به طور معمول سرمایه گذاران بخش عظیمی از سرمایه اولیه‎ی خود را در این مسیر هزینه می نمایند. اما در ادامه کارشناسان تهیه ی طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی به هزینه های دیگری که سرمایه گذار موظف به انجام آنها می باشد می پردازند.

بخش عمده ای از سرمایه در گردش در باب تهیه ی مواد اولیه برای بازیافت ضایعات پلاستیکی صرف می شود. همچنین سرمایه گذاران از سرمایه در گردش در امور دیگری مانند دستمزدهای نیروی فعال در مجموعه، هزینه های سرویس و نگهداری از تجهیزات و همچنین هزینه های حامل های انرژی و حمل و نقل محصولات استفاده می نمایند.

برآورد میزان سود کارخانه بازیافت ضایعات پلاستیکی

به طور معمول در طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی کارشناسان به بررسی توجیه پذیری اقتصادی این کسب و کار می پردازند. در بحث توجیه پذیری مهمترین عامل تعیین کننده بازگشت سرمایه و وجود بازار فروش پویا برای محصول می باشد.

امروزه ما به طور مداوم شاهد استفاده از گرانول های حاصل از بازیافت ضایعات پلاستیکی در صنایع گوناگون می باشیم. به طور عمده بیشترین کاربرد این محصول در صنایع ساختمان سازی و تولید خودرو می باشد. امروزه کشورهای پیشگامی همچون ایالات متحده ی آمریکا از محصولات بازیافت شده ی پلاستیکی در صنایع ساختمان سازی به طور عمده ای استفاده می نماید.

در نتیجه با مطالعه بازار این محصول در کشورهای مختلف مشاهده خواهیم نمود که گرانول های بازیافتی در صنایع گوناگونی قابل کاربرد می باشد. این امر خود گواهی است بر سود آوری بالای این کسب و کار حتی در سطح بازارهای جهانی می باشد.

فرایند بازیافت ضایعات پلاستیکی - طرح فنی

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای بازیافت ضایعات پلاستیکی

همانگونه که در متن نیز به آن اشاره نمودیم در طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی به موارد بیشماری پرداخته می شود. یکی از مهمترین جزئیاتی که در طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی به آن پرداخته می شود هزینه لازم برای تهیه تجهیزات تخصصی می باشد.

یکی از مهمترین مواردی که سرمایه گذاران در بخش بازیافت ضایعات پلاستیکی باید به آن توجه نمایند انتخاب دستگاه هایی با کیفیت برای این منظور می باشد. علت نیز در این است که بخش عمده ای از فرایند بازیافت در این کارخانه ها به عهده دستگاه ها می باشد.

در نتیجه برای آشنایی بیشتر شما عزیزان برخی از این تجهیزات را به صورت لیست وار بیان می نماییم.

[tie_list type=”starlist”]

  • آسیاب پلاستیک شمشیری
  • آسیاب پلاستیک چکشی
  • دستگاه های شست و شو
  • دستگاه های تزریق پلاستیک
  • سانتریفیوژها
  • دستگاه کندر یا فشرده کننده
  • دستگاه اکسترودر
  • دستگاه گرانول ساز

[/tie_list]

بررسی بازار فروش این محصولات

زمانی که سرمایه گذاران در بحث بازیافت ضایعات پلاستیکی ورود می نمایند در اولین اقدام خود با مطالعه ی بازار به رصد دقیق بازار فروش محصول و تهیه ی مواد اولیه می پردازند. در واقع سرمایه گذاران به این امر کاملا اشراف دارند که یکی از موتورهای محرک برای این کسب و کار تهیه مواد اولیه ی آن می باشد.

اما در کنار این موضوع مورد دیگری که ذهن اغلب سرمایه گذاران را درگیر می نماید امکان فروش محصولات تولیدی می باشد. در این بخش این نوید را به شما می دهیم که در صورتی که محصول نهایی شما از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشد به راحتی در بازار مصرف مشتری پیدا می نماید.

البته به این نکته نیز توجه نمایید که قبل از انجام فرایند بازیافت ضایعات پلاستیکی شناخت کاملی نسبت به محصول تولیدی خود و در نتیجه بازار مصرف آن داشته باشید. این امر سبب می شود تا شما نسبت به صنایعی که از محصول شما استفاده می کنند آگاهی داشته باشید. استفاده از گرانول های بازیافتی پلاستیک در بسیاری از صنایع مانند نساجی، صنایع پلاستیکی و همچنین تولید عایق و ورق مرسوم می باشد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی کارخانه بازیافت شیشه ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

بررسی انواع روش های بازیافت محصولات پلاستیکی

یکی از مواردی که در طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی توسط کارشناسان به طور دقیق مورد بررسی قرار می گیرد روش بازیافت این محصولات می باشد. با توجه به این امر که یکی از موارد تاثیر گذار بر روی هزینه های نهایی روش تولید محصول می باشد به این موضوع در طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی به صورت کاملا اختصاصی پرداخته می شود.

در کل برای بازیافت ضایعات پلاستیکی سه روش عمده وجود دارد. این روش ها شامل روش مکانیکی، شیمیایی و در نهایت انرژی می شود. در ایران سرمایه گذاران بیشتر تمایل به استفاده از روش مکانیکی دارند. البته باید به این نکته اشاره نمود که روش مکانیکی بسیار به تجهیزات مورد استفاده در این فرایند وابسته می باشد.

بازیافت زباله های پلاستیکی - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی بازیافت ضایعات پلاستیکی

در بخش مربوط به سودآوری بازیافت ضایعات پلاستیکی نیز به سودآوری بالای این فعالیت اقتصادی اشاره نمودیم. این فعالیت اقتصادی در صورتی که با دانش و طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی صورت پذیرد برای سرمایه گذاران بسیار سودآور خواهد بود. در برخی منابع حتی ما شاهد این موضوع بودیم که سرمایه گذاران در این بخش از سودهای 150 درصدی صحبت کرده اند.

تنوع بالایی که در کاربرد محصول نهایی کارخانه بازیافت ضایعات پلاستیکی مشاهده می شود از مهمترین عوامل در سود آوری بالای گرانول های بازیافتی پلاستیک می باشد. تولید کننده آسفالت، عایق موجود در ساختمان، صنایع تولید کننده کامپوزیت و صنایع بسته بندی تنها بخشی از بازار مصرف گرانول بازیافتی محسوب می شود.

سفارش طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی

در نهایت با تمام مواردی که به طور اختصاری در متن گنجانده شد به سرمایه گذارانی که قصد ورود به این صنعت را دارند توصیه می نماییم تا با تهیه طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی به صورت اختصاصی امکان موفقیت خود را به میزان زیادی افزایش دهند. تیم کارشناسی فعال در سایت طرح فنی با سابقه ای 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری و امور بانکی و اداریمی تواند شما عزیزان را در تولید طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی یاری نمایند.

شما عزیزان می توانید با سفارش طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی از سایت طرح فنی از امتیازات ذکر شده توسط متخصصان ما نیز بهره مند شوید. برای مثال کارشناسان ما در سایت طرح فنی به مدت 5 ماه به پشتیبانی از طرح توجیهی ارائه شده توسط این سایت می پردازند. این امر به سرمایه گذار این امکان را می دهد تا با بررسی بیشتر در صورت وجود تغییرات آن را در طرح توجیهی بازیافت ضایعات پلاستیکی منظور نماید.

ارائه ی یک جلسه آنلاین به صورت رایگان نیز از دیگر امتیازات ارائه شده در سایت طرح فنی می باشد. در این جلسه که بین سرمایه گذار کارشناسان سایت طرح فنی و شما برگزار می گردد کارشناسان به رفع ابهامات جاری در مورد مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی می پردازند.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب