سفارش طرح توجیهیصنایع فلزی

طرح توجیهی تولید قطعات و شیرآلات برنجی ⭐️ برای اخذ مجوز

احداث کارخانه تولید قطعات و شیرآلات برنجی

طرح توجیهی تولید قطعات و شیرآلات برنجی، گزارش کاملی از برآورد های اقتصادی، فنی و مالی پروژه و توجیه پذیری این طرح می باشد که توسط کارشناسان سایت طرح فنی تنظیم می شود. انواع قطعات و شیرآلات برنجی از گذشته بیشتر برای انواع عملیات گازرسانی مورد استفاده قرار می گرفتند.

طرح توجیهی تولید قطعات و شیرآلات برنجی؛ جهت تامین تجهیزات لازم برای گازرسانی نگارش و تنظیم می شود. قطعات و شیرآلاتی که در زمینه گازرسانی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ دارای دقت بسیار بالایی هستند. قطعات و شیرآلات برنجی به عنوان قطع کننده و وصل کننده جریان گاز عمل می کنند.

نظر به اینکه سوخت گاز از مهمترین و پر مصرف ترین سوخت ها در ساختمان های مختلف می باشد؛ انتخاب نوع تجهیزات و قطعات برای گازرسانی نیز اهمیت زیادی دارد. قطعات و شیرآلات استفاده شده در گازرسانی؛ باید استاندارد های لازم جهت جلوگیری از نشت گاز و وقوع انفجار و آتش سوزی را داشته باشند.

ارائه طرح توجیهی تولید قطعات و شیرآلات برنجی جهت اخذ وام و مجوز

اخذ مجوز اولین مرحله برای افرادی است که می خواهند در زمینه تولید قطعات و شیرآلات برنجی شروع به فعالیت کنند. سرمایه گذاران می بایست از سازمان و ارگان هایی مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر مراکز ذیربط مجوز فعالیت و استعلامات مورد نیاز را دریافت کنند.

یکی از مهمترین مراحل در روند اخذ مجوز، ارائه طرح توجیهی تولید قطعات و شیرآلات برنجی به مسئولین و مراکز مربوطه می باشد. لازم به ذکر است که رعایت قوانین سازمان های دولتی در تنظیم طرح توجیهی الزامی است. دریافت تسهیلات بانکی نیز در این پروژه نیازمند ارائه طرح توجیهی تولید قطعات و شیرآلات برنجی به بانک ها می باشد.

سرمایه گذاران می‌ توانند با ارائه طرح توجیهی، مجوز تاسیس و سایر مدارک مورد نیاز به بانک ها؛ تسهیلات مورد نیاز خود را دریافت کنند. جهت دریافت تسهیلات بانکی نیز می بایست اعداد، ارقام و محاسبات طرح توجیهی کاملاً مطابق با شرایط روز ثبت شده باشند.

احداث کارخانه تولید قطعات و شیرآلات برنجی - طرح فنی

سرمایه اولیه برای احداث خط تولید قطعات و شیرآلات برنجی

اولین قدم برای اجرای طرح توجیهی تولید قطعات و شیرآلات برنجی، محاسبه میزان سرمایه اولیه مورد نیاز است. سرمایه اولیه در این پروژه به خرید دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز؛ مانند ماشین تراش، ماشین فرز و غیره اختصاص می یابد. بودجه جداگانه‌ ای نیز باید برای خرید مواد اولیه در نظر گرفته شود. شمش برنج را می‌ توان مهمترین مواد اولیه برای تولید قطعات و شیرآلات برنجی نامید. تولیدکنندگان می ‌توانند شمش برنج را از بازار های داخلی و یا خارجی تهیه کنند.

لازم به ذکر است که ظرفیت تولید سالیانه، میزان سرمایه اولیه را در هر پروژه ای تعیین می کند. وجود تورم، افزایش قیمت تجهیزات و غیره موجب عدم تعیین مبلغ معینی برای سرمایه اولیه در این پروژه شده است. محاسبه سرمایه اولیه باید با در نظر گرفتن قیمت روز تجهیزات، مواد اولیه، ظرفیت تولید سالیانه و به صورت اختصاصی انجام گیرد.

برآورد میزان سوددهی کارخانه در طرح توجیهی تولید قطعات و شیرآلات برنجی

تولید قطعات و شیرآلات برنجی در کشور های مختلف به دلیل استفاده خاصی که دارد؛ دارای سابقه طولانی می باشد. بازدهی این پروژه به این دلیل که کالای جایگزینی برای قطعات و شیرآلات برنجی در صنعت گازرسانی وجود ندارد، بسیار خوب است.

کارشناسان مختلف، نرخ بازده داخلی این کسب و کار را حدود ۴۵ درصد برآورد کرده اند. همانطور که میدانید؛ میزان سوددهی این پروژه نیز به ظرفیت تولید کارخانه بستگی دارد. عوامل دیگری نیز هستند که می توانند سوددهی این کسب و کار را افزایش دهند. افزایش دقت قطعات تولید شده، تنوع بالای محصولات و غیره تاثیر بسزایی در افزایش سوددهی پروژه دارند.

طرح توجیهی تولید قطعات و شیرآلات برنجی به صورت اختصاصی، میزان دقیق سود این پروژه را با استفاده از نرم افزارهای تخصصی، محاسبه می کند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی ریخته گری قطعات چدنی ⭐️ بررسی تخصصی هزینه ها

هزینه های راه اندازی و اجرای پروژه

احداث کارخانه تولید قطعات و شیرآلات برنجی، علاوه بر سرمایه ثابت یا اولیه، نیازمند اختصاص هزینه های مختلفی نیز می باشد. هزینه هایی مانند خرید زمین، ساخت و ساز و غیره نیز بخشی از این هزینه ها هستند که نسبت به محل احداث کارخانه و مساحت زمین متغیر می باشند.

طبق تحقیقات و بررسی ‌های متخصصین، جهت تولید سالانه ۷۹۰ تن قطعات و شیرآلات برنجی به زمینی با مساحت 5000 متر مربع نیاز خواهیم داشت. نیروی انسانی مورد نیاز برای این پروژه نیز حدود ۴۴ تا ۵۰ نفر می باشد.

طرح توجیهی تولید قطعات و شیرآلات برنجی با در نظر گرفتن ارقام روز؛ تمامی هزینه های مطرح در این پروژه را تعیین می کنند. محاسبه دقیق هزینه ها، طبق ارقام روز به سرمایه گذاران در تصمیم گیری های خود در زمینه امور مالی، کمک زیادی خواهد کرد.

تجهیزات موردنیاز برای تولید قطعات و شیرآلات برنجی - طرح فنی

معرفی دستگاه­ ها و تجهیزات لازم برای تولید قطعات و شیرآلات برنجی

اجرای طرح توجیهی تولید قطعات و شیرآلات برنجی نیز مانند هر پروژه ای، نیازمند ماشین آلات و تجهیزات مختلفی می باشد. انتخاب نوع و تعداد تجهیزات، نیازمند در نظر گرفتن مساحت کارخانه و شرایط مالی سرمایه گذار و منابع مالی او می باشد.

تجهیزات مورد نیاز برای اجرای طرح توجیهی تولید قطعات و شیرآلات برنجی؛ شامل موارد زیر می باشد:

 • پرس های دایکاست ۱۰۰ و ۲۰۰ تنی.
 • کوره جهت ذوب شمش ها با دمای حداقل ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد.
 • ماشین برش برای حذف ضایعات ریخته گری.
 • ماشین های تراش، فرز، دریل و سنگ.
 • تاسیسات هوای فشرده.
 • تجهیزات بخش اداری و انبارداری.
 • سیستم تهویه و سیستم های سرمایشی و گرمایشی.

آشنایی با انواع شیرآلات برنجی

اجرای طرح توجیهی تولید قطعات و شیرآلات برنجی، منجر به تامین نیاز بازار برای پرمصرف ترین شیرآلات و قطعات خواهد شد. برخی از پرمصرف ترین شیرآلات برنجی؛ شامل موارد زیر می باشند:

 • شیر فلکه کشویی برنجی: شیر فلکه کشویی با نام شیرآلات OFF/ON نیز شناخته شده و در سایزهای ۱.۲ تا ۳ اینچ تولید می شوند.
 • شیر گازی برنجی: شیر گازی، جهت قطع و وصل آب و گاز استفاده شده و دارای آب بندی بالایی می باشد.
 • شیر سوزنی برنجی: کاربرد شیر سوزنی، تنظیم جریان و نگهداری آن در حالت نیمه باز شیر می باشد.
 •  شیر یک طرفه برنجی: شیر یک طرفه، جهت عبور صرفاً در یک جهت و مقابله با عدم بازگشت جریان سیال استفاده می شود.
پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی ریخته گری قطعات ضد سایش ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

نحوه تولید شیرآلات و قطعات مختلف از برنج

جهت تولید شیر آلات و قطعات برنجی ابتدا مواد اولیه یا همان شمش ها در کوره های مخصوص حرارت داده شده و ذوب می شوند. مواد اولیه ذوب شده سپس به دستگاه دایکاست انتقال می یابند تا به قالب ها تزریق شوند. مواد مذاب پس از انجماد کامل و سرد شدن از قالب ها جدا می شوند.

قطعات جدا شده  از قالب ها نیز به مرحله تریم کردن قطعه، منتقل می شوند. مرحله تریم کردن قطعه به منظور حذف قسمت های زائد قطعات انجام می گیرد. مرحله بعدی نیز ماشین کاری قطعات می باشد. قطعات تولید شده، دارای سطح صاف و ابعاد درستی نمی باشند.

عملیات ماشین کاری نیز به همین دلیل انجام گرفته و سطح قطعات صاف و صیقلی می شود. مرحله پایانی نیز در این روند تولید، مونتاژ قطعات و اتصال قطعاتی مانند دسته، توپی و غیره روی شیر ها می باشد.

تولید انواع قطعات و شیرآلات برنجی - طرح فنی

بررسی شرایط صادرات انواع قطعات و شیرآلات برنجی

جهت صادرات انواع قطعات و شیرآلات برنجی؛ محدودیت‌ های خاصی برای تولیدکنندگان ایرانی وجود ندارد. نکته مورد توجه در مورد صادرات این محصول، رعایت برخی معیار های مهم جهت کسب سود بیشتر می باشد. افزایش کیفیت محصول نسبت به محصولات مشابه، ضمن در نظر گرفتن ثبات و یا کاهش قیمت یکی از این معیار ها می باشد.

نظر به اینکه اغلب این قطعات در صنایع گازرسانی مورد استفاده قرار می گیرند؛  رعایت استاندارد جهانی API در تولید آنها، الزامی است. نکته مهم دیگر که در صادرات این محصول و فروش آن در بازار های داخلی، حائز اهمیت است؛ انجام تبلیغات درست می‌ باشد.

آیا تولید قطعات و شیرآلات برنجی توجیه پذیری اقتصادی دارد؟

طبق نظر کارشناسان، طرح توجیهی تولید قطعات و شیرآلات برنجی، دارای توجیه پذیری اقتصادی خوبی است. همانطور که گفته شد؛ قطعات و شیرآلات برنجی اغلب در گاز رسانی استفاده می شوند. نبود کالای جایگزین برای این محصولات، لزوم تولید و احداث کارخانه های جدید در این کسب و کار را افزایش می دهد.

نظر به اینکه واحد های تولید کننده قطعات و شیرآلات برنجی در ایران پاسخگوی نیاز بازار نیستند؛ شروع این پروژه برای سرمایه گذاران جدید، سودآوری خوبی خواهد داشت.

مزایای سفارش طرح توجیهی تولید قطعات و شیرآلات برنجی

طرح توجیهی تولید قطعات و شیرآلات برنجی، توسط بهترین متخصصان سایت طرح فنی نگارش می شود. متخصصین این وب سایت، دارای سابقه ای بیش از ۲۵ سال در زمینه بانکی، اداری و سرمایه گذاری هستند و برای هر پروژه ای، طرح های اختصاصی تنظیم می کنند.

طرح توجیهی تولید قطعات و شیرآلات برنجی، قابلیت ارائه به سازمان های دولتی و مسئولین بانکی را دارد. مزایای سفارش طرح توجیهی در سایت طرح فنی دریافت پنج ماه پشتیبانی رایگان و جلسه آنلاین رایگان می باشد.

جلسه آنلاین رایگان، جهت مشاوره های بانکی و اداری و به درخواست سرمایه گذار برگزار می شود. مشاوران ما طی این جلسه به ارائه توضیحات تکمیلی در مورد مراحل بانکی دریافت تسهیلات بانکی، وثایق و ضمانتنامه های بانکی، پروسه اخذ مجوز و غیره خواهند پرداخت.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 5 ( 2 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب