سفارش طرح توجیهیصنایع خودرو

طرح توجیهی تولید شیر مرکب خودرو ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح تولید شیر مرکب خودرو

در این مقاله درباره طرح توجیهی تولید شیر مرکب خودرو صحبت می‌کنیم و در تلاشیم تا گزارشی جامع و کامل درباره شیوه تولید شیر مرکب خودرو و مزایا و فرایند این طرح توجیهی ارائه کنیم. تیم طرح فنی در این مقاله به بررسی جوانب مختلف طرح توجیهی تولید شیر مرکب خودرو پرداخته و شرایط را برای تولید این قطعه یدکی اتومبیل مورد بررسی قرار می‌دهد.

شیر مرکب یکی از قسمت‌های سیستم گازرسانی خودرو است و در سیستم‌های گازرسانی وظیفه‌ی تبخیر گاز مایع را برعهده دارد. اهمیت شیر مرکب خودرو سبب شده تا بازار خرید و فروش این جز از رونق بالایی برخوردار باشد.

هدف از نگارش طرح توجیهی شیر مرکب چیست؟

درباره هدف نگارش طرح توجیهی تولید شیر مرکب خودرو لازم به ذکر است که اولا برای دریافت مجوز شروع پروژه، به طرح توجیهی نیاز است. به علاوه برای دریافت وام اشتغال زایی به طرح توجیهی دقیق و اختصاصی نیاز می‌باشد.

لذا کارشناسان ما در تیم طرح فنی، با کمک گرفتن از تجربیات چندین و چند ساله خود و با استفاده از جدیدترین اصول لازم برای نگارش طرح توجیهی در تلاشند تا طرح توجیهی تولید شیر مرکب خودرو را بر مبنای جدیدترین معیارها تهیه نموده و راه را برای کسب مجوز هموار سازند.

ذکر این نکته لازم است که قبل از شروع پروژه تولید شیر مرکب خودرو، در قدم اول باید درخواست مجوز کنید. سپس برای نگارش طرح توجیهی اختصاصی و به روز اقدام نمایید.

سرمایه اولیه برای کارخانه شیر مرکب خودرو

بدون شک سرمایه اولیه یکی از مهمترین عوامل برای شروع هر پروژه‌ای است. در خصوص احداث کارخانه تولید شیر مرکب خودرو نیز این موضوع صدق می‌کند. یکی از اساسی‌ترین پارامترها در تعیین سرمایه اولیه لازم جهت شروع طرح تولید شیر مرکب خودرو، تجهیزات و دستگاه‌ها می‌باشند.

از جمله مهمترین تجهیزاتی که برای شروع به کار این کارخانه نیاز است، می‌توان به کوره ذوب فلز برنج، ماشین دایکاست فلزات رنگین، ماشین تراش، ماشین فرز، مته، سنگ، ماشین برش زواید و … اشاره نمود.

همچنین سرمایه مورد نیاز برای بخش تاسیسات و ساخت و ساز کارخانه تولید شیر مرکب خودرو نیز بخش قابل توجهی از سرمایه اولیه پروژه تولید این قطعات اتومبیل را به خود اختصاص می‌دهد. لازم به ذکر است که خرید مواد اولیه هم یکی دیگر از پارامترهای هزینه‌بر در این پروژه به حساب می‌آید. لذا در هنگام محاسبه سرمایه مورد نیاز برای تولید شیر مرکب خودرو باید تمامی این پارامترها را به صورت دقیق در نظر گرفت.

خط تولید شیر مرکب خودرو - طرح فنی

هزینه‌های راه اندازی برای شروع پروژه

با توجه به تمام نکاتی که در قسمت قبل ذکر شد، شروع پروژه تولید شیر مرکب خودرو به سرمایه اولیه نیاز دارد. البته نوساناتی که این روزها در بازار داخلی وجود دارد سبب می‌شود که قیمت‌ها مدام در حال تغییر و تحول باشند و در نتیجه نمی‌توان هزینه راه اندازی این پروژه را با دقت صد در صد اعلام نمود.

با این وجود، برای احداث کارخانه‌ی تولید شیر مرکب خودرو با ظرفیت تولید سالانه هفت هزار شیر مرکب، به زمینی به مساحت تقریبی دو هزار و پانصد متر مربع نیاز است که مساحت سالن تولید، قسمت اداری، انبار و زیر بنای آن در حدود هشتصد متر مربع می‌باشد. به علاوه نیروی انسانی مورد نیاز برای شروع این پروژه در حدود 25 الی 30 نفر می‌باشد.

در نتیجه با توجه به مواردی که در پاراگراف قبل ذکر شد و با در نظر گرفتن هزینه‌ی لازم برای خرید تجهیزات و دستگاه‌های خط تولید و مواد اولیه، برای شروع پروژه تولید شیر مرکب خودرو به سرمایه‌ی اولیه‌ای در حدود 3 الی 5 میلیارد تومان نیاز است.

برآورد درصد سود کارخانه تولید شیر مرکب خودرو

شیر مرکب خودرو یکی از اساسی‌ترین قطعات سیستم گازرسانی خودرو است و از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. لذا همین موضوع باعث شده تا بازار خرید و فروش شیر مرکب خودرو رونق بالایی داشته باشد. همچنین شرایط برای تولید شیر مرکب خودرو، به صورت عمده مهیا است و لذا تولید این قطعات به صورت صنعتی، امری اجرایی است.

مطالعات انجام شده در حوزه تولید شیر مرکب خودرو نشان می‌دهد که تولید شیر مرکب می‌تواند سودی در حدود 25 الی 30 درصد داشته باشد و یکی از سودآورترین کسب و کارهای صنعتی به حساب بیاید. لازم به ذکر است که شرایط برای صادرات شیر مرکب خودرو به کشورهایی نظیر عراق، پاکستان، افغانستان، هند و … فراهم است و لذا در صورتی که در زمینه‌ی صادرات این قطعات به این کشورها فعالیت داشته باشید، میزان سود حاصل از تولید شیر مرکب به مراتب بالاتر خواهد رفت.

تجهیزات مورد نیاز برای تولید شیر مرکب خودرو

برای تولید شیر مرکب خودرو نیز مانند هر قطعه‌ی صنعتی دیگری به یکسری ماشین آلات نیاز داریم. از جمله مهمترین ماشین آلات و تجهیزاتی که برای تولید شیر مرکب خودرو نیاز است می‌توان به کوره با ظرفیت گرمایی 1500 درجه سانتی گراد جهت ذوب برنج، تجهیزات مذاب ریز، ماشین دایکاست فلزات رنگین، ماشین سنگ، مته، فرز، دستگاه تراش و برش زواید اشاره نمود.

شیر مرکب گاز خودرو - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید شیر مرکب خودرو

بدون توجیه پذیری اقتصادی، شروع یک پروژه صنعتی کاری غیرقابل قبول می‌باشد. در خصوص تولید شیر مرکب خودرو نیز این موضوع صدق می‌کند. به صورت کلی چند دلیل وجود دارد که سبب شده تولید شیر مرکب خودرو طرحی سودآور و همراه با توجیه پذیری اقتصادی باشد.

اول اینکه عمده‌ی شیر مرکب‌های موجود در بازار داخلی از نوع وارداتی هستند و برند شاخصی در زمینه‌ی تولید شیر مرکب خودرو در داخل کشور فعالیت نمی‌کند. لذا تفاوت قیمتی که بین دلار و ریال وجود دارد، سبب شده تا قیمت شیر مرکب‌های وارداتی نسبتا بالا باشد. در نتیجه با تولید این قطعات می‌توان به راحتی با برندهای مطرح خارجی رقابت نمود.

از طرفی شرایط برای تولید این قطعه مهیا است و تقریبا تمام تجهیزات مورد نیاز برای تولید شیر مرکب خودرو در بازار داخلی یافت می‌شود. لذا همین موارد در کنار هم سبب شده تا تولید این قطعات، با سودآوری قابل توجهی همراه باشد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید بخاری خودرو ⭐️ برای اخذ مجوز

اطلاعاتی مختصر درباره فرایند تولید شیر مرکب خودرو

درباره فرایند تولید شیر مرکب خودرو لازم به ذکر است که در قدم اول باید شمش‌های برنجی را تهیه کنید. پس از تهیه شمش، آن را در کوره تحت حرارتی در حدود 1500 تا 1600 درجه سانتی گراد قرار می‌دهند تا کامل ذوب شود. بعد از آن شمش مذاب را به قسمت ریخته گری انتقال داده و با استفاده از پرس ریخته گری به داخل قالب مذاب می‌ریزند.

پس از تکمیل فرایند قطعه ریزی و سرد شدن مذاب، قطعه را از داخل قالب خارج کرده و قسمت‌های زائد آن شامل گلویی، راه کار و … را از قطعه جدا می‌کنند.

در مرحله‌ی بعدی نوبت به ماشین‎کاری قطعه ریخته گری می‌رسد. در این مرحله قسمت‌های اضافی قطعه را با استفاده از ماشینکاری حذف می‌کنند تا قطعه ظاهری یکنواخت و دقیق پیدا کند. پس از آن، سایر قطعات مورد نیاز را بر روی قسمت ریخته گری شده مونتاژ می‌کنند و در نهایت شیر مرکب خودرو آماده می‌شود.

آشنایی با کاربرد و نحوه‌ی عملکرد شیر مرکب در خودرو

اما درباره کاربرد و نحوه‌ی عملکرد شیر مرکب در خودرو لازم به ذکر است که شیر مرکب در کنار رگلاتور، سوپاپ مخزن، شیر پرکن و شیر مخزن از جمله‌ی مهمترین اجزای سیستم گازسوز خودرو می‌باشد. شیر مرکب در این سیستم‌ها وظایف مختلفی دارد که مهمترین آن تبخیر گاز مایع است.

به صورت کلی، سیستم گاز خودرو به دو دسته‌ی کلی سیستم گازسوز ال پی جی و سیستم گازسوز سی ان جی تقسیم بندی می‌شود. در سیستم‌های گازسوز سی ان جی که از کیفیت پایینی برخوردارند، شیر مرکب کاربردی ندارد. اما در سیستم‌های گازسوز ال پی جی از گاز مایع برای سوخت خودرو استفاده می‌شود. در نتیجه در این سیستم‌ها شیر مرکب گاز را تبخیر نموده و سوخت خودرو را تامین می‌کند و یکی از اصلی‌ترین قطعات سیستم سوخت رسانی خودرو است.

کارخانه تولید شیر مرکب - طرح فنی

آشنایی با بازار هدف شیر مرکب خودرو

اما درباره بازار هدف شیر مرکب خودرو، لازم به ذکر است که، شیر مرکب یکی از اصلی‌ترین قطعات خودروهای گازسوز است. با این وجود، خودروهای گازسوز به دو دسته خودروهای گازسوز ال پی جی و خودروهای گازسوز سی ان جی تقسیم بندی می‌شوند.

بازار هدف شیر مرکب خودرو در واقع خودروهایی با سیستم گازرسانی ال پی جی هستند. اصولا خودروهای تولید داخل یعنی خودروهای شرکت ایران خودرو و سایپا در دسته‌ی خودروهای گازسوز سی ان جی بوده و در آن‌ها از شیر مرکب استفاده نمی‌گردد. در نتیجه بازار هدف شیر مرکب، خودروهای خارجی هستند که از سیستم ال پی جی استفاده می‌نمایند.

سفارش طرح توجیهی تولید شیر مرکب خودرو

داشتن طرح توجیهی تولید شیر مرکب خودرو برای گرفتن مجوز شروع کسب و کار و همچنین دریافت وام اشتغال زایی از اهمیت بالایی برخوردار است. تیم طرح فنی یکی از تیم‌های باسابقه و فعال در حوزه سرمایه گذاری، امور مالی و بازرگانی است که سابقه‌ای 25 ساله در این سه حوزه دارد. تیم طرح فنی با تحقیقات میدانی گسترده‌ای که در حوزه‌های مختلف انجام داده می‌تواند همراه خوبی برای شما در طی فرایند نگارش طرح توجیهی تولید شیر مرکب خودرو باشد.

طرح توجیهی تولید شیر مرکب خودرو تیم طرح فنی دارای چند مزیت کلیدی است. اولین مزیت این طرح دقیق و جامع بودن آن است. همچنین این طرح توجیهی از پشتیبانی رایگان 5 ماهه برخوردار می‌باشد. به علاوه کارشناسان ما یک جلسه آنلاین رایگان برای بررسی فرایند پیشرفت طرح و رفع اشکالات و ابهامات با شما خواهند داشت که شرایط را برای دریافت مجوز ساده‌تر می‌کند.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 4.83 ( 2 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب