صنایع تجهیزاتصنایع فلزیصنعتیمقالات آموزشی

طرح توجیهی تولید یراق آلات ⭐️ طرح مخصوص بانک ها و اخذ مجوز

تولید یراق آلات

در یک تعریف ساده باید بگوییم یراق‌آلات به انواع مختلف ابزارها و وسایلی گفته می‌شود که برای تولید یا تکمیل یک وسیله ضروری هستند. روزانه در محیط کار یا خانه با بسیاری از یراق‌آلات روبرو می‌شوید. یکی از عمده‌ترین مواردی که اشاره به آن می‌تواند اهمیت ارائه طرح توجیهی تولید یراق آلات را مشخص کند، یراق‌آلات بکار رفته در کابینت‌های آشپزخانه است.

دستگیره‌ها، لولاها و ریل‌ها کشویی نمونه‌های دیگری از پرکاربرترین یراق‌آلات در خانه هستند. تولید یراق‌ها بر پایه ذوب فلزات، قالب‌گیری و تراشکاری مختلف استوار است.

سرمایه مورد نیاز برای شروع کار در طرح توجیهی تولید یراق آلات

یکی از محصولات پرکاربرد در تولید کابینت‌های آشپزخانه، انواع درب و پنجره، کمدها، میزهای کامپیوتر و بسیاری موارد دیگر یراق‌آلات هستند. افزایش جمعیت نیاز به تولید این محصول را افزایش داده است. با توجه به اینکه یراق‌ها دارای کاربردهای مختلفی هستند، برای برآورد هزینه مقدماتی و نهایی باید به نوع کاربرد آن توجه نمود.

 به‌علاوه متراژ محل اجرای مجتمع تولید یراق‌آلات نیز تاثیر بسزایی در افزایش یا کاهش سرمایه نهایی دارد. بدون توجه به هزینه خرید زمین و آماده‌سازی واحد تولیدی، برای تولید سالانه 600 تن یراق‌آلات در محوطه‌ای با مساحت 2000 مترمربع به سرمایه‌ای بالغ‌بر 10 میلیارد تومان نیازمند خواهید بود.

به این نکته توجه داشته باشید که محاسبه هزینه بر اساس نوسانات نرخ ارز و قیمت دلار محاسبه می‌شود.

برآورد هزینه‌ها در طرح توجیهی تولید یراق آلات

برای محاسبه هزینه باید به موارد مختلفی از جمله نوسانات نرخ ارز، ریسک‌ها و هزینه‌های اصلی راه‌اندازی طرح، هزینه خرید تجهیزات، هزینه پرسنل و هزینه‌های آب و برق، حمل‌ونقل و تعمیرات توجه کرد. طرح توجیهی تولید یراق آلات به شما کمک می‌کند تا دیدگاه جامعی درباره هزینه‌ها و شیوه محاسبه آنها داشته باشید.

میزان سود نهایی در طرح برآورد می‌شود و هزینه‌هایی مانند پرداخت بدهی‌های بانکی نیز از سود ماهانه و سالانه کسر می‌شود. در نتیجه، اطلاع دقیقی از میزان سود سالانه خواهید داشت.

به دلیل بازار بی‌ثبات ارز در سال‌های اخیر ممکن است تغییراتی در قیمت خرید تجهیزات یا راه‌اندازی تاسیسات ایجاد شود. به همین دلیل، در محاسبه هزینه طرح توجیهی به این مورد نیز توجه خواهد شد.

سود حاصل از تولید براق آلات

یراق‌آلات یکی از ابزار بسیار پرکاربرد هستند. با تمرکز بر افزایش کیفت محصولات خود، علاوه بر فروش در بازارهای داخلی، فرصت صادرات نیز برای شما فراهم خواهد بود. می‌توانید در این حوزه نیز سود قابل‌ملاحظه‌ای به دست آورید.

اگر سرمایه اولیه شما حدود 10 میلیارد تومان باشد نرخ بازدهی طرح شما بیش از 25 درصد خواهد بود و به‌راحتی می‌توانید ظرف مدت کمتر از سه سال، علاوه‌بر پرداخت حقوق پرسنل و تعمیرات و پرداخت بدهی‌های بانکی سرمایه‌ای بیش از سرمایه اولیه خود کسب کنید.

تولیدات یراق - طرح فنی

تجهیزات مورد نیاز در تولید یراق آلات

برای تولید انواع یراق‌آلات پس از برآورد هزینه‌های اصلی و جانبی در طرح توجیهی تولید یراق آلات، نوع مواد اولیه و تجهیزات نیز تعیین خواهد شد. مواد اولیه اصلی به‌منظور راه‌اندازی مجموعه تولید یراق‌آلات عبارتند از: ورق‌های فولادی، میلگردهای آهنی، برنجی و ترانس، روغن، کارتن، اکسید روی، کربنات سدیم و اسیدسولفوریک.

پس از تهیه مواد اولیه باید آنها را در کوره ذوب و سپس قالب‌گیری کرد. عملیات تمیزکاری، پلیسه‌گیری، پوبیش، سوراخ‌کاری، اسیدزدایی، چربی زدایی و سیاه‌کاری مهمترین عملیات‌هایی هستند که برای تکمیل تولید یراق باید انجام شوند.

به‌منظور اجرای هر یک از این مراحل به تجهیزات مختلفی نیازمند هستید. این تجهیزات عبارتند از: انواع پرش ضربه‌ای، قیچی گیوتین، انواع قالب‌ها، ماشین‌های سری تراش، سنگ مغناطیس، دریل و تراش.

آیا این کسب و کار توجیه اقتصادی دارد؟

با توجه به افزایش روزافزون ساخت‌وساز و نیاز به استفاده از کابینت‌ها یا درب و پنجره‌های مختلف نیاز به یراق‌آلات بیشتر می‌شود. علاوه بر این، در ساخت انواع سرویس‌های خواب، مبلمان خانگی و اداری، میزهای کامپیوتر، درآورها، کشوها و کمدهای دیواری استفاده از یراق‌آلات ضروری است.

این نیاز گسترده آینده‌ای روشن در مسیر تولید یراق‌آلات ایجاد می‌کند. نیاز به یراق‌آلات تنها به بازارهای داخلی محدود نمی‌شود. بلکه با یک بازاریابی حرفه‌ای و جلب نظر موافق فعلان صنایع ساختمانی و مبلمان در کشورهای همسایه و هم‌پیمان می‌توانید بازار بسیار خوبی برای محصولات خود ایجاد کنید.

نتیجه قطعی همه این موارد نیز افزایش سود خالص شما خواهد بود.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید گرانول ⭐️ طرح مخصوص بانک ها و اخذ مجوز

چه مشکلاتی این کسب و کار را تهدید می‌کند؟

یکی از مهمترین مشکلات و چالش‌هایی که در طرح توجیهی تولید یراق آلات ترسیم می‌شود، نوسانات نرخ ارز است. این نوسانات می‌تواند شما را برای تامین تجهیزات و مواد اولیه و هزینه‌های راه‌اندازی با مشکل مواجه کند.

 یکی دیگر از مشکلاتی که در این مسیر با آن مواجه می‌شوید جلب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی است؛ اما اگر مراحل تدوین و نگارش طرح را به‌صورت اصولی انجام دهید، عبور از این مرحله برای شما ساده خواهد بود. انتخاب مکان مناسب برای راه‌اندازی واحد تولیدی و جذب نیروی متخصص، متعهد و کارآمد چالش دیگری است که پیش روی شما قرار دارد.

مهمترین نکته‌ای که باید به شما یادآوری ‌کنیم این است که مدارک موردنیاز را به‌دقت آماده کنید و در مدت‌زمان معین به سازمان‌ها و نهادهای مربوطه ارائه کنید.

تولید یراق آلات خانه

مزایای طرح توجیهی تولید یراق آلات

افزایش جمعیت جهان و کشور نیاز به تولید ساختمان و تجهیزات مختلف را افزایش داده است. این نیاز می‌تواند مقدمه‌ای برای افزایش بهره‌وری اقتصادی در مسیر تولید یراق‌آلات باشد؛ زیرا برای ساخت اغلب تجهیزات اصلی ساختمان مانند کمدها، کابینت‌ها، میزها، مبلمان، درب یا پنجره‌ها به استفاده از یراق‌آلات نیازمند خواهیم بود.

این نیاز می‌تواند بازار مناسبی برای فروش محصولات شما ایجاد کند. کافی است که با استفاده از تجهیزات مدرن و مواد اولیه باکیفیت، سلامت محصولات خود را تضمین کنید.

ثبت سفارش طرح توجیهی تولید یراق آلات و مشاوره رایگان

پیش از اجرای هر طرح باید تمام مراحل از جمله تجهیزات، انتخاب مکان، هزینه‌های اولیه و جانبی، مواد اولیه و سود سالانه را با دقت بررسی کنید. بررسی همه‌جانبه این موارد بسیار پیچیده و دشوار بوده و نیازمند بهره‌گیری از دانش فنی و مهارت است. استفاده از مهارت و تجربه کارشناسان مجرب و اهل‌فن تنها راه موفقیت طرح‌های تجاری است.

 ما سعی کرده‌ایم با بکارگیری مجرب‌ترین کارشناسان خدمات جامعی در زمینه برآورد سرمایه اولیه، تعیین هزینه‌های جانبی، انتخاب مکان مناسب برای راه‌اندازی تولیدی یراق‌آلات و جذب سرمایه‌گذار را در قالب طرح توجیهی تولید یراق آلات برای شما ارائه دهیم.

برای ارتباط و مشورت با کارشناسان ما می‌توانید از راه ارتباطی ذکرشده در سایت اقدام کنید. مطمئن باشید کارشناسان این مجموعه راهکارهای ساده و اصولی برای ثبت ایده و راه‌اندازی واحدهای تولید به شما ارائه می‌کنند.

مجموعه ما تمام امکاناتی که برای افزایش بهره‌وری تجاری و افزایش سود سالانه نیاز دارید را در اختیار شما قرار می‌دهد. به عبارت ساده، کارشناسان حرفه‌ای این مجموعه شما را تا آخرین مراحل موفقیت تجاری همراهی خواهند کرد.

امتیاز

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 5 ( 3 نتایج)

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام متقاضی طرح توجیهی یراق آلات هستم با سرمایه حدود 3 میلیارد راهنمایی بفرمایید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب